E Képviselőtestület E Képviselőtestületi jegyzőkönyv 2014. október 9.

Képviselőtestületi jegyzőkönyv 2014. október 9.

Urnatemető az altemplomban

• A KÖH (műemlék felügyelet – Fehér Judit) elvi szinten nem ellenzi, pozitívan áll a gondolathoz. Az elképzelésekről – az engedélyezéshez/elvi hozzájáruláshoz –vázlatokat, rajzokat kér.
  • Alapkérdés: az altemplom jelenlegi helyiségében gondolkodjunk e, vagy a meglévő teret bővíteni is szeretnénk valamelyik irányba (Monsberger tér felé, templom alá, templom melletti vadgesztenyés park felé)?
  • Az elinduláshoz: tervezet, vázlatrajz készül – egyelőre csak – az altemplom vasút felöli oldalfalához történő urnafülkék elhelyezéséhez. Felelős: Maurer János
  • A tájékozódáshoz: Beszerzésre kerül néhány, már működő urnatemető szabályzata. Felelős: Péntek Attila, Hadi Péter
  • Hadi Péter megkérdezi urnatemetőt fenntartó plébános ismerősét az urnatemető kiépítésének lehetőségéről, módjáról, az építés mikéntjéről, a kialakítás, elrendezés gyakorlati tudnivalóiról, és a gyakorlatban használatos sírhely árakról. A megszerzett információkról Maurer Jánost soron kívül, a testületet a következő testületi ülésen tájékoztatja.

Közösségi ház címer, névtábla

• Halupka Gábor tájékoztatta a testületet az általa körbejárt lehetőségekről, és annak várható bekerülési költségéről (festett tábla, klasszikus épület címer, kovácsolt vas címer).
  • A következő alkalomra Péntek Attila tájékozódik egy homlokzaton elhelyezendő faragott, fába vésett felirat bekerülési költségéről.
  • A felirat/címer elhelyezése a ház homlokzatán – noha kívánatos – de egyáltalán nem sürgető teendő, a végső formátum eldöntése után is nyugodtan várhatunk, ha nincs rá jelenleg forrás.

Az új Egyháztanács

Az új testület régi-új tagjairól kívánatos lenne a hívek felé tolmácsolni a Tanúságban:

• A testület pontos összetételét, névsorát, fényképét
  • A testületi tagok Egyháztanácsban/Egyházközségben betöltött pozícióját, szerepkörét, illetve hogy ki milyen feladatkörért felel.
  • A Tanúságba elhelyezendő közös fotó elkészítése november 02-án este esedékes, István atyánál.

Váci Egyházmegyei zsinat

• A következő zsinati ülés időpontja: október 30. Vác, Galamb u. oktatási központ
  • Téma: az új evangelizáció

Közösségi ház

• A II. Férfikör által felvetett javaslat alapján – a helyi szállásadók úgy kínáljanak szállást, hogy programlehetőségként termet a KH-ban lehet használni, bérelni egyúttal – Halupka Gábor felveszi a kapcsolatot a helyi szállásadókkal.
  • Felvetődött: ha a nagytermet konferenciateremként akarjuk hirdetni, megkerülhetetlen a hangosítás megoldása. A következő testületi ülésig Tisch Dani felméri az igényeket, megnézi a lehetőségeket, és költségbecslést készít a várható kiadásokról.
  • Zoltai Zsolt jelzi, hogy a régi templomi erősítő meg van 2 hangfallal, esetleg ide felhasználható.
  • A következő testületi ülésen legyen előkészített napirendi pont a nagyterem hangosítás, és a templomhangosítás ügye.
  • Projektoros vetítés nincs megoldva a hangosítás. Tisch Dani lép, megoldja.
  • Projektor használat: a használók részére „oktatást ad”, és magyarázó feliratot készít – Tisch Dani, Kovács Barna.
  • Döbrössy Gellért jelzi: több megoldatlan, kiadással járó probléma van még a házban. A testület írásban részletes felsorolást kér, hogy érdemben dönthesse.
  • Döbrössy Gellért jelzi:a takarítással is problémák vannak – mind napi szinten, mind a havi takarítói listára való feliratkozással. Ha a helyzet nem változik, lépni kell.

Közösségi Ház avatás október 25-én

• Dr. Beer Miklós püspök atya személyesen jelen lesz.

Program:

– 18:00 – Gyermek rózsafüzér (templom)

– 18:30 – Püspöki szentmise (templom)

– 19:15 – A közösségi ház ünnepélyes megáldása

(Nagyboldogasszony terem)

– 19:30 – Agapé: vendégeink, híveink, barátaink kötetlen

beszélgetése (Nagyboldogasszony terem)

• Hirdetés: a városban plakátolással, és az Egyházközség valamint a Közösségvezetők címlistáján – István atya személyes megszólító levele által.
  • Az agapéhoz étel, ital leadás – mise előtt 17:45-18:15-ig. Meg kell keresni azt a személyt, aki ott lesz, irányít.
  • Asztalok, székek előzetes berendezése – felelős Heininger Ferenc.
  • Hangosítás a nagyteremben: a kis hordozható hangosító berendezéssel – felelős Maurer János.

Következő testületi ülésre átvitt témák

– Az Egyháztanács látásmódját hogyan adjuk tovább a közösségvezetők és a hívek felé.

– Templom evangelizációs kiadvány: ennek előkészítésére team alakult – Kovács Barna, István atya, Heininger Ferenc. Megbeszélés: november 16. – 20:00

– Egyházközségi Farsang: régi, szokásos team összejöveteli időpontja – november 16. – 19:00

Következő testületi ülés időpontja: november 02. este 19:00 – munkavacsora István atyánál