E Hirdetések E Hirdetéseink 2015. február 22.

Hirdetéseink 2015. február 22.

• A Katolikus Egyház számára az idén is van lehetőség az adóbevallásnál adónk 1% -nak felajánlására. Mint tudjuk, ez nem kerül külön összegbe. A befizetett adó 1% -ról rendelkezhetünk egyházunk javára. A 0 összegről szóló rendelkezés is fontos, mivel a kormányzat ennek függvényében ad kiegészítő támogatást.
  • Nagyböjt péntekjein mise után keresztutat végzünk, ezeken a napokon 14 éves kortól nem eszünk húst. Az év többi részében ez átváltható valamilyen más önmegtagadási formára.
  • Ma, 18 órától koncert lesz a verőcei templomban. Pergolesi: Stabat Matert, Tóth stúdió előadásában hallgathatjuk meg.
  • Elsőáldozóknak 9.30–as után lesz az első gyónásuk.
  • Ma országos gyűjtés lesz a katolikus iskolák javára.
  • Elkészült az egyházközségi Szent Erzsébet könyvtár, különféle műfajú, de alapjában véve vallásos könyvekkel – mintegy 1000 kötet, a Szent Márton Közösségi Ház udvari hátsó részében. A tervezett nyitva tartás csütörtök 5-1/2 7-ig, szombat 9-11-ig /ami a heti szentségimádás vége és a Kuckó nyitvatartási ideje/. A jelzett más igények szerint a nyitva tartás módosulhat. A kölcsönzés mindenki számára ingyenes. Vezeti Jenő és Emőke. Nagyon köszönjük nekik és Heninczinger Lacinak a szorgos munkát, amit az előkészítés során végeztek. Megnyitó áldás ma, a 1/2 10-es után.
  • Egyházközségünk kenyéren és vízen való böjtöt hirdet a nagyböjt minden napjára családjaink lelki megújulásáért. Minden nap este 8 órától másnap este 8-ig tart a szeretetből vállalt önmegtartóztatás, amiben egymást váltják a jelentkezők. Feliratkozni a templom végében álló kis asztalra kitett listán lehet.
  • Nagyböjti levél hátulról elvihető.
  • Imádkozzunk a most indult Alpha kurzus résztvevőiért.