Egyházközség GT és PT jegyzőkönyve 2017. szeptember 4.

A Nagymarosi Egyházközség  Gazdasági Tanácsa és Pasztorális Tanácsa közös ülésének jegyzőkönyve

Az ülés időpontja: 2017. szeptember 04.

Akolitus jelöltek

–         István atya 2 főt jelölt az ősszel induló akolitus képzésre: Halupka Gábor, Hadi Péter

–         A jelenlévők a felvetést egyhangúlag támogatják

Karitász

–         A testület mostantól fogva folyamatosan napirenden tartja a helyi karitász utódlásának kérdését.  Szükséges több fronton az egyeztetés, az együttgondolkodás a karitász tagokkal, hogy együttesen találjunk megoldást a karitász szervezet fiatalítására, a szolgálók számának növelésére, a generáció váltásra.

–         A koncepció és forgatókönyv kidolgozására, az egyeztetések lefolytatására, munkacsoport alakul. Tagjai: Rendessy Annamária, István atya, Zoller Andrea, Péntek Attila, Halupka Gábor, Heininger Ferenc

Közösségi ház – udvar felújítás

–         Az elnyert 2 mill. Ft műszaki tartalma a pályázat által megkötött. A munkák elvégzésére Maurer János kér be árajánlatokat. Határidő: 2017. december 01.

–         Hadi Ferenc a püspök atyánál próbál az egyéb felújításokra forrást szerezni. Határidő: 2017. október 15.

–         Az egyéb elvégzendő/elvégezhető felújításokról lista és költségbecslés készült. Az esedékes, elvégzendő felújítások prioritását a későbbiekben állítja össze a testület , az ezekre rendelkezésre álló végleges összeg ismeretében.

Összesítő táblázat az Egyházközségben lévő feladatokról, tennivalókról

–         A táblázatot Tisch Dani elkészítette, közzétette a testületi tagok és a pasztorális csoport tagjai között.

–         Eddig egyvalaki dolgozott benne/rajta, noha fontos lenne – korábbi elhatározásunkhoz híven – feltölteni tartalommal.

–         Fontos lenne egy személy, aki vállalja az Egyházközségben meglévő feladatok szolgálási lehetőségek feltérképezését, listázását. Reményeink szerint ezeket közzétéve könnyebben vállalnak majd szolgálatot olyanok, akik szívesen tevékenykednének az Egyházközségben, de konkrét feladat híján nem mernek, nem tudnak a közért dolgozni.

–         A táblázat életre hívását vállalta: Hadi Ferenc, István atya. Határidő: 2017. december 15.

A régi relikvia zászló további sorsa

–         A Zoltai Zsoltitól megörökölt zászló továbbra is az Egyházközség birtokában van.

–         Mivel változatlanul értéket képvisel, és másfél-két évvel ezelőtt egyházközségi gyűjtés is volt a közösségi térben való kiállítás lehetőségének a megteremtésére, meg kell találni a végleges helyét Egyházközségünkben.

–         Körbejárja, az ügyet napirenden tartja: Heininger Ferenc

A plébánia udvari vizesblokk felújítása

–         István atya: az Ifjúsági Találkozó szervező csapata részéről jelzés érkezett, elképzelhető, hogy pályázat útján forrást tudnak szerezni a felújításra/átépítésre.

–         A felújítás koncepciójának a terve már év elején elkészült, az Egyháztanács ezt jóváhagyta. A következő lépés az engedélyezési terv elkészíttetése tervezővel, és az engedélyeztetésre való beadás az építéshatóságnál.

–         Felelős: Heininger Ferenc

A szentély terének megújítása

Oltár

–         István atya: több szakértő is megnézte a főoltárt, és egyöntetűen megerősítették, hogy a maga formájában, régiességében értéket képvisel. Ezért inkább a felújításra kellene helyezni a hangsúlyt, mit a cseréjére.

–         A testület ezt az álláspontot elfogadja. A felújításra ajánlatot kér és szakembert választ: István atya

Szentély padló burkolat

–         Ágó Mátyás műemlékes tervező több verzióban burkolatterveket készített a szentélyburkolat felújítására.

–         Első lépésként a burkoló anyagokat és a színvilágot szükséges kiválasztani.

–         Ágó Mátyás a tervében a csiszolt mészkőlapot (süttői, egyéb) javasolja. Mivel az ilyen mészkőlapoknak több fajtája, mintázata, színvilága létezik, szükséges a minták beszerzése, és közös döntéssel (Egyháztanács, Ágó Mátyás tervező, Fehér Judit műemlékvédelem) a végleges burkolat fajta kiválasztása.

–         Szervezi, a mintákat beszerzi: Heininger Ferenc

Egyháztanács, Pasztorális csoport munka és lelki hétvégéje

–         Időpont: 2017. november 10-11.

–         Helyszín: Kismaros, Ciszterci Monostor

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.