E Hirdetések E Hirdetéseink 2015. szeptember 13.

Hirdetéseink 2015. szeptember 13.

• Szeptember 19-én, szombaton este 6 órai kezdéssel kerül megrendezésre, a Nyitott Templomok Éjszakája. Ebből az alkalomból többek között kiállítás, templombemutatás, harangnézés és orgonakoncert  várja az érdeklődőket. Kérjük a kedves testvéreket, hozzanak a kedvenc borukból 1 üveggel, hogy megkínálhassuk egymást az est folyamán.
  • Jövő vasárnap a 9.30–as után, ministránsgyűlés lesz. Új ministránsok jelentkezésének is örülnénk.
  • A gyerekek miseigazolványa a sekrestyében átvehető.
  • Szentlélek szeminárium indul a Nagymarosi és Kismarosi Egyházközség szervezésében. Az első, alakuló megbeszélésre, szeptember 20–án, vasárnap 10.30–kor a Kismarosi plébánián kerül sor. Szórólapok hátulról elvihetők.
  • Csütörtökön, a 17–én, az esti szentmise után rövid megbeszélés lesz azoknak, akik a szentmiséken felolvasnak. Új jelentkezőket is örömmel várunk.
  • Pénteken, 18–án, 19 órakor ifjúsági hittan szeretettel várjuk a fiatalokat. Akik bérmálkozni szeretnének, István atyát keressék meg. István atya várja azoknak a felnőtteknek a jelentkezését is, akik szeretnének megkeresztelkedni, elsőáldozni, vagy bérmálkozni.
  • Kérjük, hogy a gyerekekkel lehetőleg a 9.30–as diák misére jöjjenek és a gyerekek az első padokban foglaljanak helyet. A kóruson általános iskolás a szentmisék alatt nem tartózkodhat.
  • Aki szeretné, ha otthonában István vagy Norbi atya meglátogassa, kérjük velük egyeztessünk időpontot.
  • A plébánia irodai ügyeiben István és Norbi atya munkáját a jövőben Kanyó Ági és Horváth Jutka néni intézi, forduljunk hozzájuk bizalommal.
  • A Püspöki Konferencia, szeptember 14-re, Szent Kereszt Felmagasztalásának ünnepére országos imanapot hirdet „Az üldözött keresztényekért és azokért, akik hazájukból elvándorolni kényszerülnek”. Mi az esti szentmisében csatlakozunk a felhíváshoz.
  • Pénteken, 18–án, 17.30-tól engesztelő rózsafüzér a templomban!