E Hirdetések E Hirdetéseink 2016. június 12.

Hirdetéseink 2016. június 12.

• Ma, a 9, 30 –as mise után közvetlen hálaadó dicsőítés lesz gyerekeknek, fiataloknak, szülőknek és nagyszülőknek egyaránt az elmúlt tanévért!
  • Ma, 17 órára közös találkozóra hívjuk az elsőáldozókat és szüleiket. Finomságot, játékot, sportszert kérjük hogy hozzanak magukkal.
  • Július 9-10-ig 2 napos zarándoklatot szervezünk Szombathelyre, a Szent Márton Év központi rendezvényére. Jelentkezni a karitász tagoknál lehet.
  • Sváb gyökerő település révén, szeretnénk feleleveníteni azt a régi szép szokást, h. egy – egy hegyi falu népe, nagy ünnepekkor felkerekedett és a lakóhelyükhöz közeli hegyen, vagy dombon, Isten gyönyörű ege alatt összegyűlve, szentmisét mutattak be. Kiemelkedve ezzel a hétköznapokból, rácsodálkozva a teremtés szépségére, megújult lélekkel és szívvel tértek haza. A szentmisén kívül, természetesen sort kerítettek egymás megkínálására, koccintásra, táncra, éneklésre. A Német Nemzetiségi Önkormányzattal karöltve szeretnénk első alkalommal megrendezni a hegyi szentmisét, június 25 -én, szombaton 16 órai kezdettel, a Kálvárián. Autók 15, 30 -tól a templom elől felviszik azokat, akiknek egészségi állapota nem engedi meg a fel gyaloglást. Szeretettel várunk mindenkit, kicsi és nagyot, hogy együtt ünnepeljünk, imádkozzunk és adjunk hálát a jó Istennek, hogy erre a gyönyörű helyre teremtett minket. Ne feledkezzünk el a finomságokról sem, amivel a szentmise után megkínálhatjuk egymást.
  • Jövő hét péntek, 3.péntek, ÍGY 17.30-tól engesztelő rózsafüzér!
  • Kismartoni Szt. Márton kat. ffi mozgalom néhány vezető tagját vendégül látja az egyházközségünk Szt. Márton év alkalmából! Időpont: június 17-19. Programok: 17. Péntek: du. 18 óra körül érkeznek, vacsora plébánia udvarán 18. Szombat: de. Városnézes, kirándulás Visegrádi várba. Ebéd, Du.  Előadás a kismartoni Szt. Márton kat. ffi mozgalomról, férfias erényekről, apa-fia kapcsolatról, Szt. Mártoni erényekről. Utána pincelátogatás, 19. Vasárnap de. Mise. Minden férfit szeretettel várunk a fenti programok bármelyikére, német nyelvismeret hiánya nem lehet akadály, részletes program a hirdetőtáblán megtalálható!
  • Idén is megszervezzük a nagyapa-apa-fia kenuzást a Szentendrei -szigetre augusztus 12-14. között. Jelentkezni Jórász Zsoltnál lehet. A résztvevőknek 2016.06.19-én a 9:30-as Szentmise után megbeszélés.
  • 2016. június 18-án 13:00 órakor focibajnokságot hirdetünk a plébániakertben. Jelentkezés Jórász Vilmosnál, illetve Lázár Olivérnél