E Hirdetések E Hirdetéseink 2016. március 6.

Hirdetéseink 2016. március 6.

• A 9.30 –as szentmise után, húsvétig minden vasárnap lesz ministránsgyűlés lesz.
  • Nagyböjti lelkigyakorlat lesz március 7-én hétfőn és 8–án kedden, a 18.30 –as szentmise keretében, melyet Marton Zsolt atya, a Központi Szeminárium rektora tart. A szentmisék alatt szentgyónási lehetőség lesz. A kedd reggeli szentmise ezért elmarad. A húsvéti gyónásunkat ne hagyjuk az utolsó pillanatra.
  • Péntekenként keresztút a szentmise után.
  • Március 12- én szombaton, ima délután lesz betegeinkért.  Délután 3 -kor közben járó ima, előadás, közben folyamatos szentségimádás egész délután gyónási lehetőség lesz. A 18.30 -as szentmisével fejezzük be. Szeretettel hívunk mindenkit, nem csak a betegeket! Természetesen, ha van olyan az ismerősi körünkben, aki beteg és szeretné az Úr Jézus  segítségét kérni a testi – lelki gyógyuláshoz, akkor őket is nyugodtan hozzuk el. A következő hetekben hordozzuk imáinkban, böjtjeinkben ezt a délutánt, kérve, kiesdve Isten gyógyító szeretetét. A szentmise keretében lesz lehetőség a betegek kenetének felvételére. A szentség felvétele előtt a szentgyónás ajánlott. A betegek kenetét életünk többször is felvehetjük, valahányszor komolyabb betegsége esünk, illetve műtét előtt is.
  • Március 13-án vasárnap jönnek hozzánk Szent Ferenc Kisnővérei közösségéből az arlói házból, ahol mélyszegénységben élő családok megsegítésével foglalkoznak. A délelőtti misék előtt és után teafüveket és csipkebogyólekvárt kínálnak, amit a helyi rászorulókkal együtt készítettek. Szabadon lehet vinni belőle és ki-ki belátása szerint adományával segítheti a szegényeket és a Nővérek köztük végzett szolgálatát. Erre lehetőség van március 13-án Nagymaroson és Kismaroson a délelőtti szentmisék előtt és után. Ezen kívül, ha valaki tud adományozni: hibátlan befőttesüvegeket, tisztán tetővel ellátva a lekvár főzéshez,- ugyanehhez kristálycukrot, – valamint gyermekruhát, cipőt, ezeket is örömmel fogadják.
  • Március 19 –én lesz templomunk a kálvária és a plébánia húsvéti nagytakarítása. Minden segítő kéznek örülünk.
  • Nagyböjti élelmiszergyűjtés keretében adományokat ma és jövő vasárnap a szentmisék előtt és után a karitász raktárban lehet leadni illetve egész héten, előzetes  megbeszélés alapján.
  • Március 19-én, szombaton este 7-kor Szt. Márton életéről szóló színdarabot láthatunk a Művelődési Házban. Jegyeket a  venni, illetve  az előadásra bejelentkezni a könyvtárban lehet. A szentmisék után a templom előtt  is árulunk jegyeket!