E Hirdetések E Hirdetéseink 2015. március 29.

Hirdetéseink 2015. március 29.

• A nagyhét programjainak időpontjai hátulról elvihetők.
  • Ma délután 4 órakor imaóra lesz.
  • Köszönjük mindenki segítségét, amit templomunk húsvéti nagytakarításakor végzett.
  • A szent három napban a liturgia magyarázatok 10 perccel a liturgiák előtt elkezdődnek. Lehetőségeinkhez mérten próbáljunk időben megérkezni.
  • Szerdán gyerek és felnőtt asszisztencia próba a 18.30 -as szentmise után.
  • Nagyszombaton, a feltámadási vigília ünnep előtt lampionokat fogunk osztani. Kérjük 100 Ft–al járuljunk hozzá. kérünk.
  • A krizmaszentelési szentmise Vácott, nagycsütörtökön 10 órakor kezdődik. Mindenkit szeretettel hívunk, h. együtt imádkozzunk papjainkért.
  • Nagycsütörtökön és nagyszombaton, amit az agapéra szánunk, a liturgia kezdete előtt fél órával a közösségi házban elhelyezhetjük.
  • Nagycsütörtökön a szentmise után éjfélig lehet virrasztani a templomban.
  • Nagypéntek szigorú böjti nap. 14 éves kortól nem eszünk húst. 18 – 60 év között háromszor eszünk, egyszer lakunk jól. Este, a szertartás után taizéi imaóra.
  • Szombaton 10 – 19 óráig van lehetőség szentsír látogatásra.
  • Húsvétvasárnap a Szentatya Urbi et orbi áldást ad, mely a televízión keresztül is teljes búcsú elnyerésével jár.
  • Húsvétvasárnap a fél 10-es szentmise végén ételáldás lesz. Hozzanak egy kis süteményt, sonkát, vagy más étket, amit szeretnének megáldatni. A szentmisét követően ezekkel az ételekkel kínálhatjuk meg egymást a plébániakertben. A megáldandó ételeket a szentmise előtt le lehet tenni az oltár elé, vagy közvetlenül az ételáldás előtt is ki lehet hozni.