Szent Márton Plébánia Nagymaros

Szent Rókus Karitász

Rólunk

A 30 éves, a Katolikus Karitász Váci Egyházmegyei Igazgatósága alá tartozó Nagymarosi Szent Rókus Karitász Csoport 20-25 fős, a klasszikus karitász alapelvek szerint 1991 óta működő közösség. Havonta találkozunk. Karitatív tevékenységük révén a település rászorulóival (keresztényekkel és világiakkal, vallási hovatartozástól függetlenül) kerülünk érintkezésbe.

Érdeklődőket, majdani tagokat szeretettel várunk. Szeretnék, ha az adott évre „ígéretet tett” tagokon kívül alkalmi segítők is kapcsolódnának a munkánkhoz.

Köszönetet mondunk mindenkinek: egyéneknek, egyházközségünknek, civil szervezeteknek és önkormányzati szerveknek, akik  és amelyek adományaikkal, munkájukkal, ötleteikkel, barátságukkal és imáikkal támogatták szolgálatunkat!

Továbbra is számítunk támogatásukra, hiszen csak így tudunk segíteni!

Karitász hírek

Tevékenységeink

Anyagi segítségnyújtás: krízis alap

közüzemi díj elmaradás, lakhatással kapcsolatos költségek, egyéb válsághelyzetben jelentkező kiadások. Szoros együttműködésben a Családsegítő/Gyermekjóléti Szolgálattal

Tüzelő program

elő-gondoskodás, részletfizetési lehetőség révén

Krízisben, katasztrófa esetén

komplex segítségnyújtás együttműködésben az Önkormányzattal és civil szervezetekkel

Természetbeni adományok

Karitász KUCKÓ: élelmiszer, ruha, használati tárgyak

Alkalmi munkák

Szent Rókus Akciócsoport

Lelki segítségnyújtás

hátrányos helyzetű embereknek szervezett programok (csoportfoglalkozások, rendezvények, ünnepi alkalmak, zarándoklatok, táborok gyerekek számára)

Mentálhigiénés programok, segítő beszélgetés

Tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek korrepetálása

Teremtésvédelem – a szociális igazságosság eszköze!

Teremtés hete rendezvény, energiatakarékossági programok, öko termékek, újrahasznosítási kezdeményezések

Támogatás

Bankszámlaszámunk

a Római Katolikus Plébánia néven a Takarékbanknál vezetett

bankszámlára várjuk utalásaikat

Készpénzes támogatási lehetőség

A templomi Karitász persely az oldalbejárattól balra található

Hogyan segíthet leghatékonyabban?

Legnagyobb hasznát bármilyen kis összegű, de folyamatos támogatásnak vesszük. Kérjük, ha lehetősége van, támogassa munkánkat állandó átutalás beállításával!

Elérhetőségeink

Anyagi segítségnyújtás

+36 20 450 2070

Tüzelő program

+36 30 350 4595, +36 20 661 3336

Karitász KUCKÓ

Nagymaros, Dózsa Gy. u. 2.
+36 30 5004 392, +36 30 504 1871
Adományok fogadása és elvitele szombaton 9-11-ig