E Plébánia E Tudnivalók

Péntek18:30
Szombat18:30 (vigília mise)
Vasárnap08:00
09:30 (minden hónap 2. vasárnapja diákmise)

Szentségimádás

Hétfő07:00-19:30
Csütörtök07:00-19:30
Péntek07:00-19:30

Hétfő

dicsőítő, gitáros szentségimádás – Hadi Rita vezetésével

Hogy minden nyitott szívű ember megtapasztalja a dicsőítésben rejlő erőt!

Csütörtökön

Heti váltásban:

• Pió atya imája – Az „ellenállhatatlan kilenced” – Tibor atya vezetésével
    Amikor megvan bennünk egymás elfogadása, az ajándékozó szeretet szándéka, akkor Jézus velünk imádkozik az Atyához, és imánk meghallgatásra talál.
  • Taizéi szentségimádás – Edöcsény Zita vezetésével
    A Szentírás szavai, a csend és a dalok ismétlődése segítenek Istenhez kapcsolódni, a lényegre figyelni, megpihenni szerető ölelésében.

Pénteken

Heti váltásban a következőképpen:

1. Engesztelő rózsafüzér
  2. Közösségi ima
  3. Engesztelő Rózsafüzér
  4. Közösségi ima
  5. Közösségi ima
  • Engesztelő Rózsafüzér – Molnár Szabolcs és Dankai János vezetésével
    Kötött imádságot, a rózsafüzért mondjuk, ez segít az elmélyülésben, minden 1. pénteken a szentmise előtt a Jézus Szíve litániát is elmondjuk.
  • Közösségi ima – Egyházközségünk egy-egy közössége vezeti

Irodai órák

Hétfő16.00-18.00
Kedd09.00-11.00
SzerdaNincs irodai ügyintézés
CsütörtökNincs irodai ügyintézés
Péntek09.00-11.00

Irodai szolgálat: Kanyó Ágnes  Tel: 30/913-2354

További Elérhetőségek: 27/354-221 (Plébánia)

Email: moc.liamgnull@soramygan.ainabelp

A Plébánia Elérhetősége:

2626 Nagymaros, Szent Imre tér 2.

Adószám: 19829087-1-13

Telefon: 27/354-221

Dr. Csáki Tibor plébános atya: +36-20-390-9309

E-Mail: uh.ainabelpisoramygannull@ainabelp

Egyházi hozzájárulás

Az egyházközségi hozzájárulás (amit gyakran egyházi adónak is neveznek) egy önkéntes felajánlás, amellyel a hívő támogatja saját egyházi közössége (vagyis plébániája) működését. Ez nem jelent mást, mint hogy a számunkra fontos és értékes dolgokra rendszeresen áldozunk időnkből és anyagi javainkból is, kifejezésre juttatva ezzel is, hogy fontosnak tartjuk azt.

Az egyházközségi hozzájárulás (a perselygyűjtéssel együtt) képezi azt az anyagi bázist, amely a plébánia működését lehetővé teszi.

A befizetett egyházközségi hozzájárulást teljes egészében a plébánia céljaira használjuk fel.

De mire is fordítódik az így befizetett összeg? Az egyik legnagyobb kiadás a plébániánkon az ingatlanok (plébániaépület, közösségi ház és templom) fenntartása. A közüzemi díjakat is ezen összeg felhasználásával tudjuk fizetni, hiszen a templom fűtése és a közösségi ház villany-, víz- és gázdíja messze meghaladja egy családi lakás vagy ház ilyen jellegű díjait. Ezen felül programok szervezésére, támogatására is fordítjuk ezeket az összegeket. A bevételekről és a kiadásokról a képviselőtestület minden évben pontos elszámolást kap a testület költségvetési ülésén.

Az egyházközségi hozzájárulás irányadó mértéke a jelenlegi egyházi ajánlások szerint az éves nettó jövedelem 1%-a, de természetesen mindenki a lehetőségeinek mértéke szerint dönti el, hogy milyen összeggel járul hozzá az egyházközség működéséhez.

Az egyházadó befizetése szintén történhet készpénzben a Plébánián, vagy átutalással a plébánia bankszámlaszámára, illetve év vége felé rendszeresen járnak egyházadót szedő önkénteseink, nekik is oda lehet adni.

Segítségét, felajánlását nagyon szépen köszönjük!

Számlaszámunk:

Bankszámlaszámunk:
RÓMAI KATOLIKUS PLÉBÁNIA, 11742094-20157874,

A közlemény rovatba kérjük szépen beírni:
Vezetéknév, Keresztnév, Egyházi Hozzájárulás

Temetési bejelentés

Plébánián az irodai órák idejében személyesen

Hétfő16.00-18.00
Kedd09.00-11.00