E Nagyböjt E A Nagyhét programja

A Nagyhét programja

Kedves Testvérem!

40 napon keresztül készülünk azokra a napokra, amikor azzal találkozunk majd, ”Akit szeret a lelkünk” /Énekek Éneke/. A Szent Három Napot szeretnénk Jézussal együtt lelkigyakorlatként tölteni és ehhez a mellékelt programok, segítséget nyújthatnak, melyre szeretettel várunk téged is, ill. akiket magaddal hozol. A program a következőképpen alakul:

NAGYCSÜTÖRTÖK

• Reggel 7 órakor kezdjük a Jeremiás Siralmait, majd a Vezeklők visszafogadását.
  • 10 órakor kezdődik a Váci Székesegyházban az Olajszentelési Szentmise, melyen a résztvevő közel 100 pap megújítja a papszenteléskor tett ígéretét. Ezen a Szentmisén szenteli meg a püspök az évközben használatos olajokat és a krizmát.
  • 18 órakor kezdődik az Utolsó Vacsora emlékére a Szentmise a lábmosással, ezen a Szentmisén mindenkit hív Jézus a Szentáldozásra, ehhez előzőleg a héten próbáld elvégezni a szentgyónást.
  • A Szentmise után a napköziben ünnepi agapé lesz. Utána indulunk az éjszakai keresztútra. Jól öltözz fel, és gyertyát hozz magaddal!

NAGYPÉNTEK: Szigorú böjti nap!

• 9 órakor Jeremiás Siralmai és a reggeli dicséret, liturgia magyarázat
  • 15 órakor Keresztút a templomban
  • 18 órakor Ünnepi nagypénteki liturgia, utána virrasztás

NAGYSZOMBAT

• 9 órakor Jeremiás Siralmai, liturgia magyarázat, az
  • Napközben a közösségek megegyezés szerint szentsír látogatást végeznek a környék templomaiban
  • 20:00-kor Nagyszombati feltámadási liturgia, utána agapé. Ez az Úrnak szentelt éjszaka.