E Hirdetések E Hirdetéseink 2011. február 19.

Hirdetéseink 2011. február 19.

• Kérjük, hogy aki még az elmúlt évre nem rendezte egyházközségi hozzájárulását, a szentmisék után megteheti.
  • Hétfőn ministráns gyűlés.
  • Csütörtökön elsőáldozók szüleinek megbeszélés 18:30-kor a napköziben.
  • Jövő vasárnap a 9, 30 –as szentmisében lesz az elsőáldozók kiválasztása.
  • Jövő vasárnap a katolikus iskolák javára lesz templomi gyűjtés.
  • Szerdán, hamvazószerda, 18 órakor lesz szentmise. Szigorú böjti nap van Hamvazószerdán és Nagypénteken. E napon a hústilalom mellett háromszor szabad étkezni és csak egyszer jóllakni. A böjt megtartása kötelező minden katolikus hívő számára, aki a 18. életévét betöltötte, de a 60. évét még nem kezdte meg. A hústilalom vonatkozik mindazokra, akik a 14. életévüket már betöltötték. A húseledeltől való megtartóztatás kötelező nagyböjt péntekjein mindazok számára, akik már a 14. életévüket betöltötték. Egyszerű bűnbánati nap van az év többi péntekjén. Ez megtartható a hústól való megtartóztatással, vagy egyéb bűnbánati cselekedettel (önmegtagadás, jócselekedet, imádság stb.). A honlapon sok segédanyagot olvashatunk a nagyböjttel kapcsolatban. A kisasztalon nagyböjti program is elvihető.
  • Szombaton délután lesz ima a betegek gyógyulásáért. 12:30-tól gyóntatás, 13 órától szentmise és betegek kenetének kiszolgáltatása. 14 órától Ágnes nővér beszél a közbenjáró ima erejéről, majd egész délután imádkozunk azokért, akik testi – lelki gyógyulásra várnak. A szentkenet felvétele előtt a szentgyónást el kell végeznünk.