E Hirdetések E Hirdetéseink 2016. február 14.

Hirdetéseink 2016. február 14.

• Nagyböjt péntekjein 14 évtől nem eszünk húst, az év többi péntekjein ez a böjt átváltható más önmegtagadásra. Minden pénteken a szentmise után keresztutat tartunk.
  • Egyházközségünk kenyéren és vízen való böjtöt hirdet a nagyböjt minden napjára egyházközségünk lelki megújulásáért. Minden nap este 8 órától másnap este 8-ig tart a szeretetből vállalt önmegtartóztatás, amiben egymást váltják a jelentkezők. (Amelyik napot választottam, annak előestéjén este 8 órakor kezdődik már a böjtöm és tart másnap este 8-ig. Feliratkozni a templom végében álló kis asztalra kitett listán lehet. Akkor is odaírhatjuk a nevet, ha már valaki bejelölte magát.
  • Jövő vasárnap 11 órakor jegyes kurzus a közösségi házban.
  • Nagyböjti program hátulról elvihető.
  • A Megyéspüspök úr rendelkezése szerint, a mai naptól kezdve a Váci Egyházmegye területén, a szentmise kezdő könyörgéséig, /aminek Collecta a neve/ végéig állunk.
  • Örömmel hívunk mindenkit a következő Faluközi karizmatikus gitáros énekes ima összejövetelre, amely: február 17-én, szerdán este fél 9-kor kezdődik. A helyszín a Verőcei templom lesz. Az autósok segítenek az oda- és visszajutásban, ezért a nagymarosi és kismarosi testvérek a helyi templomok előtt találkoznak este 8-kor, és együtt mennek az alkalomra.
  • Február 27–én, szombaton nagyböjti lelki napra hívunk mindenkit a közösségi házba. 10– 4 óráig lennék együtt. Ebéd saját batyuból történik. István atya előadása, Ferenc pápa: Az evangélium öröme c enciklikájáról szól majd. Az előadás után csoportbeszélgetés, ebéd és szentségimádás lesz a program.
  • Péntek 17.30-tól engesztelő rózsafüzér a templomban.