E Hirdetések E Hirdetéseink 2017. április 9.

Hirdetéseink 2017. április 9.

• Köszönjük mindenki segítségét, aki részt vett a templom takarításban.
  • A múlt vasárnap templomunk bejárati, szekkóinak felújítására 531.500 Ft –t gyűjtöttünk. Köszönjük mindenki segítségét.
  • Holnap, hétfőn 19 órára várjuk az elsőáldozók szüleit a közösségi házba.
  • Nagycsütörtökön, nagypénteken és húsvéthétfőn nem lesz egész napos Szentségimádás!
  • Nagycsütörtökön és nagyszombaton az ünnepi liturgikus szertartás után folytatnánk a fehér asztalnál az ünneplést. Csütörtökön kicsit szerényebben, szombaton viszont valóban ünnepi étkekkel ajándékozzuk meg egymást a közösségi házban.
  • Nagypéntek szigorú böjti nap. Nem eszünk húst 14 éves kortól, 18 és 60 év között háromszor eszünk és egyszer lakunk jól.
  • Nagyszombaton egész nap nyitva a templom szentsír látogatásra.
  • A nagyszombati körmenet lampionjaira 100 Ft –t szeretnénk majd kérni.
  • Húsvétvasárnap tojásvadászat lesz a plébánia kertben a gyerekeknek a 9, 30 –as szentmise után.
  • Húsvétvasárnap 16 órakor öröm-dicsőítés lesz a templomban.

NAGYCSÜTÖRTÖK:       – 8, 00 -kor Jeremiás Siralmai és a vezeklők visszafogadása.

– 10 órakor krizmaszentelési szentmise Vácott, melyen a résztvevő közel 100 pap megújítja a papszenteléskor tett ígéretét. Ezen a Szentmisén szenteli meg a püspök az olajokat és a krizmát.

– 18, 30 -kor az Utolsó Vacsora emlékmiséje, ezen a Szentmisén mindenkit hív Jézus a Szentáldozásra.

– A Szentmise után éjfélig csendes szentségimádás, illetve a közösségi házban ünnepi agapé majd a búcsúbeszéd felolvasása a templomban, ahol éjfélig lehet virrasztani.  A búcsúbeszéd felolvasása utána indulunk az éjszakai keresztútra. Öltözzünk melegen.

NAGYPÉNTEK:       – 9 órakor Jeremiás Siralmai

– 15 órakor Keresztút a kálvárián

– 18, 30 -kor ünnepi nagypénteki liturgia

NAGYSZOMBAT:    – 9 órakor Jeremiás Siralmai

– Napközben a templom egész nap nyitva szentsír látogatásra

– 20, 00 -kor Húsvéti vigília szertartás, utána agapé a közösségi házban.

HÚSVÉTVASÁRNAP:     8,      9, 30          18, 30

HÚSVÉTHÉTFŐN:              9 és 18, 30 -kor lesz szentmise