E Hirdetések E Hirdetéseink 2017. március 12.

Hirdetéseink 2017. március 12.

• Nagyböjt péntekjein. 14 évtől nem eszünk húst, az esti szentmise után keresztutat végzünk.
  • Évről évre lehetőség nyílik minden jövedelemmel rendelkező számára, hogy rendelkezzen személyi jövedelemadója kétszer egy százalékáról. egyházunk illetve valamilyen alapítvány számára. A rendelkezés nem kerül külön pénzbe, a már befizetett adóból irányítja át az állam az adófizető kérése alapján. Azok az 1%-ok, amelyekről nem rendelkeznek – akár egyházi, akár civil 1% – az államkasszában maradnak. Ha valakinek pl. a családi adókedvezmény miatt csökken minimálisra az Szja 1%-a, attól még nyilatkozzon az egyház javára, mert azt az állam az egyház  javára kiegészíti.
  • Nagyböjti lelkigyakorlat lesz március 23 csütörtök és 24 pénteken a 18, 30 –as szentmise keretében, melyet Rolik Róbert Vác- Deákvári esperes plébános tart. Jó alkalom a húsvéti gyónás elvégzésére.
  • Előre hirdetjük, h. Ágnes nővérék a tavalyihoz hasonlóan idén is eljönnek, h. betegegeinkért imádkozzanak. Április 1 –én, szombaton délután lesz az imadélután, másnap az általuk készített lekvárok, fűszernövények a délelőtti szentmisék után megvásárolhatóak.
  • Március 24. péntek estétől, március 26. vasárnap délutánig egyházmegyei szintű ifjúsági találkozó lesz Vácott, a Piaristáknál. Az úgynevezett Összrégiós Találkozóra várjuk a középiskolás és főiskolás korú és hetedik-nyolcadikos fiatalokat, továbbá fiatal felnőtteket. A részvétel március 19. vasárnapig megtörtént regisztráció esetén ingyenes. Program, részletek és jelentkezés: a mente.hu-n.
  • Hétfőn, a szentmisében megválasztása évfordulóján, imádkozunk Ferenc pápáért.
  • Március 26 –án, vasárnap a délelőtti szentmiséket Fábry Kornél atya, a 2020 –as Eukarisztikus Kongresszus főtitkára fogja tartani. A 9, 30 –as szentmise után lesz lehetőség találkozni vele a közösségi házban.
  • Jövő hét péntek, 3.péntek, 17.30-tól engesztelő rózsafűzér a templomban!