E Hirdetések E Hirdetéseink 2018. március 25.

Hirdetéseink 2018. március 25.

• Köszönjük mindenki segítségét, aki részt vett templomunk és a Kálvária nagytakarításában
  • Templomunk szekkóinak felújítására még egy alkalommal, húsvétvasárnap kérjük a testvérek adományait.
  • Holnap, hétfőn, az elsőáldozók szüleit szeretettel várjuk a közösségi házba 19 órára
  • Nagycsütörtökön, nagypénteken és húsvéthétfőn nem lesz egész napos Szentségimádás!
  • A szent három napban, a liturgiák előtt nem lesz gyóntatás. Aki még szeretné elvégezni a húsvéti szentgyónását, a hét első napjaiban a szentmisék előtt megteheti, illetve külön időpontot is kérhet az atyáktól.
  • A nagyhéten közös keresztút lesz a kálváriára. Hétfö-Kedd-Szerda-Csütörtök  15-órkor a kálvária alsó kápolnájánál van a találkozó. Aki szeretne, csatlakozhat.
  • Nagycsütörtökön és nagyszombaton az ünnepi liturgikus szertartás után folytatnánk a fehér asztalnál az ünneplést. Csütörtökön kicsit szerényebben, szombaton viszont valóban ünnepi étkekkel ajándékozzuk meg egymást a közösségi házban.
  • Nagypéntek szigorú böjti nap. Nem eszünk húst 14 éves kortól, 18 és 60 év között háromszor eszünk és egyszer lakunk jól. Az esti ünnepi liturgia után taizéi imaóra lesz.
  • Nagyszombaton egész nap nyitva a templom szentsír látogatásra.
  • A nagyszombati körmenet lampionjaira 100 Ft –t szeretnénk majd kérni.
  • Nagyszombat éjszakáján virrasztás és szentségimádás lesz a templomba! Aki már volt hasonlón, az tudja, milyen meghitt éjjel egy órát eltölteni Jézussal. Húsvétkor pedig különleges alkalmunk van a virrasztásra: legyünk az elsők, akik az éjjel/hajnalban feltámadó Jézussal szembetalálkozunk a sírnál! Feliratkozni a hátul kitett lapon lehet.
  • Húsvétvasárnap tojásvadászat lesz a plébánia kertben a gyerekeknek a 9, 30 –as szentmise után.
  • Húsvétvasárnap 17 órakor öröm-dicsőítés lesz a templomban.
  • Szeretnénk egy szép húsvéti népszokást feleleveníteni. „Az asszonyok a sírnál” egy hajnali Jézuskeresés melyet lányok, asszonyok járnak végig. Indulás: Húsvét  hétfőn hajnal 4 órakor a templom elől. Részletek a hirdetőtáblán és Maurer Líviánál. Előzetes bejelentkezést kérünk.
  • Április 8-án Irgalmasság vasárnapján egész napos szentségimádás lesz a templomban. Az órák szerinti beosztásra a jelentkezési lap hátul ki van téve.
  • Irgalmasság Vasárnapjára kilenceddel készüljünk. Nagypéntektől kezdve kilenc napon át imádkozzuk az irgalmasság rózsafüzérét és az adott imát. A padok végén elhelyezzük a kilenced imádságát.