Hirdetéseink 2018. november 25.

  • A karitászgyűjtésre múlt vasárnap 164 000 Ft –t gyűjtöttünk.
  • Árpád-házi Szent Erzsébet felidézése ma 15 órával kezdődik az Erzsébet téren, és folytatódik a Közösségi Házban.
  • Ma, 17,30-kor a Jézus Szíve Család szent órát tart!
  • A karitász csoport szeretne csatlakozni az erdélyi Boldogasszony Nővérek adománygyűjtő akciójához is Ennek célja egy gyermekeit példásan nevelő, nyomorban élő hétgyermekes család számára házvásárlás. Idén egy különleges lehetőséget is kaptunk: a Vác Főtér-i adventi vásár egyik faházát egy napig igénybe vehetjük. Ezért kérjük, hogy akinek van olyan tárgy a birtokában, amiről le tud mondani, és ami forgalomképes, adományozza a karitásznak! Bármi jöhet, de legyen jó állapotú! Használt, de igényes karácsonyi képeslapokat, karácsonyi csomagoló zacskót  külön kérünk! Az adományokat át lehet adni a karitász tagoknak, de a vasárnapi szentmisék után külön asztalnál is várjuk  ezeket.
  • Szeretettel hívjuk a Testvéreket a következő esti beszélgetésünkre, a Közösségi Házba, november 28-án szerdán, 20 órától, fél órás Szentségimádást követően. A téma: “Egyház és oktatás: iskolai elvándorlás és maradás Nagymaroson”.
  • Ádventi egyházzenei hangverseny lesz Kismaroson a templomban, december 1 –én szombaton 16, 30-tól. Műsorvezető: Simándi Péter.
  • Jövő vasárnap a fél 10-es szentmise után adventi koszorú készítés lesz a közösségi házban, szeretettel várjuk a családokat, hittanos gyerekeket. Adventi naptár készítésére is lesz lehetőség, melyre főként a harmadikosokat és negyedikeseket hívjuk. Szeretnénk kérni, hogy aki tud, szóljon előre a hitoktatójának, hogy kire számíthatunk!
  • A Sigill galériában december 2 –án, vasárnap 17 órától, a nagymarosi és környékbeli müvészek alkotásaiból kiállítás megnyitó lesz. Az alkotások megvásárlásával, templomunk főoltárának restaurálásához járulunk hozzá. Köszönjük a müvészek, a szervezők és a támogatók nagylelküségét.
  • Aki adventben szeretne szentignáci lelkigyakorlatot végezni, István atyát keresse meg.
  • Még egy utolsó alakalommal, 2 hét múlva vasárnap, szeretnénk kérni a testvérek adományait a főoltár és a két angyal szobor felújítására.