E Hirdetések E Hirdetéseink 2019. szeptember 15.

Hirdetéseink 2019. szeptember 15.

• Holnap hétfőn, a folyamatos szentségimádás állványbontás miatt elmarad.
  • Szeptember 21 –én, templomunk nagytakarítása lesz. Minden segítő kezet szeretettel várunk 8 órától.
  • Szeptember 29-én lesz a felújított templomunk megáldása és búcsúi ünnepe. 9:00 Szentmise. A szentmise végén beszámoló a munkálatokról. Ismerkedés az új Püspök atyával, majd autó, babakocsi, roller, bicikli megáldás. 12:00 Plébániakertben ebéd. Evőeszközt és poharat kérjük mindenki hozzon magával. 14:00 Templom és torony bemutatás, 15:00 Egyházzenei koncert 16:00 Dicsőítés a Laudate zenekar vezetésével. 11:00 – 16:00 –ig folyamatos gyermekprogramok. 18, 30 –kor csendes mise.
  • Misenaplók a sekrestyében átvehetők.
  • Október 5 –én, szombaton lesz az Ifjúsági Találkozó. A nagymarosi levél, tudnivalók a gyerekmarosról és az ima a Találkozóért, hátulról elvihetők.
  • 2019. szeptember 29. – október 6. között kerül sor országosan a Teremtés Hete rendezvényeire. Az immár 10. éve a teremtett világ védelmére fókuszáló programhoz idén Nagymaroson is csatlakozunk. Az idei mottó: Hála és felelősség. Ennek jegyében hívunk Benneteket a Hét három estjére, amelyek egymásra következően (szeptember 30, október 1-2.), és tematikailag egymásra is épülő módon kívánják a teremtésvédelem egyik legfontosabb területét, a gyors ütemű földi éghajlatváltozást, a környezet és természet állapotát, és ezek mindennapi életünkre gyakorolt hatását körbejárni. Az előadások mellett kifejezetten a gyerekek számára is indul akció, továbbá iskolai foglalkozás. Célunk nem „riogatás”, hanem a megoldási lehetőségek áttekintése annak érdekében, hogy a „na jó, de mit tehetek én?” kérdés ne maradhasson megválaszolatlanul Nagymaroson se!
  • Aki szeretne a plébánia listára felkerülni, a honlapon keresztül tud regisztrálni.
  • Aki szívesen látná otthonába plébánosunkat, időpontot vele legyen kedves egyeztetni.
  • A szentmisék alatt a gyerekek a kóruson nem tartózkodhatnak. Az általános iskoláskorú gyerekek az első padokban foglaljanak helyet a szentmiséken.
  • Aki felnőtt korában szeretne megkeresztelkedni, elsőáldozni, bérmálkozni István atyánál legyen szíves jelentkezni.
  • Ha tudunk olyan idősről, betegről, aki első pénteken szeretne gyónni – áldozni, szintén plébánosunkat keressük meg. Beteghez, haldoklóhoz akár korházba is, nyugodtan hívhatjuk.
  • Aki még erre az évre nem rendezte egyházi hozzájárulását, a plébánián, vagy az egyházadószedőknél megteheti. A Püspöki Kar éves jövedelmünk 1%-t ajánlja felajánlásra.
  • Szeretettel várjuk a fiúkat a ministráns, a lányokat a kisénekkarba.
  • A misekuckóba szeretnénk seftséget kérni a 9, 30 –as misék prédikációja idejére.
  • Egyháztanácsunk támogatásával az idén ősszel elkezdi az akolitus képzést Horváth Barnabás és Gergely Tamás. Imádkozzunk értük és támogassuk őket a készületben.
  • Szept. 22-én a fél 10-es szentmise után szeretettel várjuk megbeszélésre azokat a fiatalokat 12 éves kortól, akik szeretnének segíteni a Nagymarosi Ifjúsági találkozó rendezői csapatában,
  • Jövő hét péntek 3. péntek, így 17.30-tól engesztelő rózsafűzér a templomban!