E Hirdetések E Hirdetéseink 2020. december 6. Advent 2. vasárnap

Hirdetéseink 2020. december 6. Advent 2. vasárnap

• Adventtel új egyházi év kezdődik. Úrjövet, Bűnbánati idő. Imával, jócselekedetekkel készülünk a megtestesülés ünnepére, és Krisztus második eljövetelére.  Az adventi időszakban reggel 6.30-kor lesznek roráte szentmisék hétfőtől péntekig. A mise végén forró teával a templom előtt vendégeljük meg egymást. Szombaton 18.30-tól ünnepélyes gyertyagyújtás. Az adventi időben szentgyónásra fel lehet iratkozni a kihelyezett papíron.
  • A teázásnál segíteni itt lehet feliratkozni https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qCnVevhvkLZIwPWC8sn8PoWXLEOCQ2QR7PKJKEOVb74/edit#gid=0
  • Mától 3 vasárnapon keresztül  – szeretnénk megköszönni az egyházközségben segítőknek a munkájukat, ezért hívjuk őket személyesen a templomba. Aki nem tud eljönni a járvány miatt, annak eljuttatjuk az ajándékát.
  • Csütörtökön 18.00-tól A soron következő Pécsi Rita előadáson ezúttal csak online vehetünk részt! Az előadás témája: Az Apai hivatás, az Apa szerepe a személyiség fejlődésében, a nemi identitás kialakulása. Szeretettel várjuk tehát  nem csak az Édesapákat, az Apai hivatásra készülőket, hanem mindenki mást is, hiszen az apai kapcsolat mindannyiunk életére hatással van!
  • Szentségimádás van templomunkban: Hétfőn, csütörtökön és pénteken 7.00-18.00-ig. 18.00-tól közösségi, vezetett imát tartunk.
  • Jövő vasárnap, december 13-án 17-18 óráig dicsőítés lesz a templomban.
  • Az adventi szent család járásra itt lehet feliratkozni: https://docs.google.com/spreadsheets/d/10cMyL5_tMKqGTbdU8IH_QaBdOIZWEnew4e5UegJWdC4/edit#gid=0

Karitász hirdetések

1. Ahogy korábban hirdettük, ádvent második vasárnapján-  dec.6-án, Kárpátalja számára kérünk pénzbeni adományokat. Szentmisék után, átutalással,vagy  bármelyik karitász tag kezébe adva tudjuk ezt fogadni. Átutalás esetén kérjük a közlemény rovatban feltüntetni, hogy „Kárpátalja”.
  2. „Egymillió csillag a szegényekért” gyertyák a templomban találhatók. Ezek minimalis ára 120 Ft, a túlfizetésre van lehetőség.
  3. Karácsonyi ebédek készítésére is a templomban kitett íven lehet jelentkezni. Dec. 25-én délre kell komplett ebédet készíteni, szállításra alkalmas csomagolásban.  Ezekért  karácsony napján 11-és 12 között érte megyünk.
  4. Jövő szombaton 12-én mégis tudunk karácsonyi vásárt tartani. Akinek van értékesíthető minőségű ajándéktárgya vagy bármi más forgalomképes holmija ( gyerekkönyv, játék) szívesen fogadjuk.  A KUCKÓ-ban folyamatosan, a szentmisék után, személyes megkereséssel tudjuk átvenni.