Hirdetéseink 2020. május 17.

  • Május 18 hétfőtől kezdve, a szentmisék megtarthatók hívek jelenlétével. Kérjük az időseket és a betegeket, akik veszélyeztetve érzik magukat, vagy hozzátartozói között van, akit veszélyeztethet, saját és mások érdekében fontolják meg a misén való személyes részvételt. A többiek számára a vasárnapi szentmisén való részvétel ismét kötelező, az erre vonatkozó korábbi felmentés megszűnik. Ennek megfelelően minden este 18, 30 –kor, (kedd kivételével, amikor is 7 órakor) lesz szentmise a templomban. Jövő vasárnap 8, 9,30 és 18, 30 –kor a szentmise a plébánia kertben lesz megtartva. Hétfőtől várjuk a ministránsokat is megszokott beosztásban. Az elsőáldozók újra gyűjthetik a matricákat. Figyeljünk, hogy a padokban megtartsuk a megfelelő távolságot. Használjunk szájmaszkot. A békeköszöntésnél a kézfogás továbbra sem lehetséges. Csak kézbe áldozás lesz. A perselyezést a szentmise végén tartjuk. Gyóntatás továbbra is a szentmisék előtt a Monsberger téren lehetséges, illetve külön egyeztetett időpontban, a plébánia kertben. Hétfőtől újra lesz irodai szolgálat a plébánián
  • Hétfőn, Szent II. János Pál születésének 100. évfordulója lesz.
  • Május 23 –án szombaton, online Ifjúsági Találkozó lesz. Szeretettel várunk mindenkit a képernyők elé 9 – 14 óráig.
  • Jövő vasárnap Mennybemenetel ünnepe lesz.
  • Májusban minden szentmise előtt imádkozzuk a májusi litániát.
  • Templomunk szentélyének felújítását a Püspökség 6 millió forinttal támogatja. A hiányzó 3 millió forintot nekünk kell előteremtenünk. Nagyon köszönjük mindenkinek a segítségét, aki adományát átutalással, vagy a templomi álló perselybe eljuttatja. Első lépésként – néhány héten belül – az oltár előtti lépcsőfeljáró készül el. Ezután a németországi gyártótól a burkolólapok megrendelése. A burkolólapok beérkezése után – kb. augusztusban – folytatódnak majd a munkálatok a régi burkolat felbontásával, és az új burkolat beépítésével.