E Képviselőtestület E Képviselő-testületi jegyzőkönyv 2015. október 17.

Képviselő-testületi jegyzőkönyv 2015. október 17.

Az ülés időpontja: 2015.október 17. – Kismaros, Ciszterci rendház

Templom statikai megerősítés

Maurer János: A kivitelezés előkészített állapotban van, novemberben kezdődnek a tényleges munkálatok. A templomi beltérben egyelőre „csak” annyi történik, hogy beállványozás után a vonóvasak ki lesznek szedve, és a nagy repedések ki lesznek javítva. A munka jelentősebb része a padlástérben, a kupolasüvegek fölött történik.

Hosszú távú fizikális terveink

A püspökségtől felkérés érkezett hosszú távú ingatlan felújítási terveink jelzéséről. Ezek a következők (a sorrend egyben prioritást is jelent):

–         Templom homlokzat felújítás, és teljes belső restaurálás. Nagyságrend ~ 160 mill. Ft.

–         Ifjúsági találkozóhoz köthetően: plébania udvari vizesblokk teljes felújítása. Nagyságrend ~ 32 mill. Ft

–         Kálvária teljes felújítás (lépcsők, stációk, kápolnák). Nagyságrend ~ 85 mill Ft.

–         Közösségi ház teljes átépítése (Közösségi ház/zarándokház/lelkigyakorlatos ház funkció). Nagyságrend ~ 320 mill. Ft.

–         Stratégia:

A homlokzat felújítás történhet több szakaszban. Elsőként a püspökségtől kérjünk támogatást ~ 30 mill. Ft értékben.

A belső felújítás szintén történhet több szakaszban (pl. szentély, első hajó, második hajó, kórus). Ennek finanszírozását próbáljuk meg helyi erőkből megoldani (nagymarosi hívek, vállalkozók). Amint egy-egy szakaszra összegyűlik a pénz, indulhat a munka. Ez ügyben az árajánlat rendelkezésünkre áll, a festő restaurátor kiválasztásra került.

A rendelkezésre álló restaurálási tervet időben be kell nyújtani engedélyeztetésre. (Túl korán sem lehet, mert lejár az engedély.)

A következő testületi ülésre áttolódott témák

–         Közösségi ház zuhanyzó kialakítás

–         Templomtorony hulló vakolat – veszélyelhárítás

–         Új pályázat

–         Relikvia zászló

–         Templomhangosítás

–         Tanúság – tördelés tiszteletdíj

–         Temetői fenntartott sírhelyek ügye

–         Lelki hétvégén kitöltött kérdőív kiértékelése, átbeszélés

A következő testületi ülés időpontja: november 30. hétfő. 18:30-kor szentmisével kezdünk!