E Hirdetések E Hirdetéseink 2017. március 19.

Hirdetéseink 2017. március 19.

• Nagyböjt péntekjein. 14 évtől nem eszünk húst, az esti szentmise után keresztutat végzünk.
  • Március 20 –án hétfőn Szent József, szombaton 25 –én, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe lesz.
  • Nagyböjti lelkigyakorlat lesz március 23 csütörtök és 24 pénteken a 18, 30 –as szentmise keretében, melyet Rolik Róbert Vác- Deákvári esperes plébános tart. Jó alkalom a húsvéti gyónás elvégzésére.
  • Március 26 –án, vasárnap a délelőtti szentmiséket Fábry Kornél atya, a 2020 –as Eukarisztikus Kongresszus főtitkára fogja tartani. A 9, 30 –as szentmise után lesz lehetőség találkozni vele a közösségi házban.
  • Előre hirdetjük, h. Ágnes nővérék a tavalyihoz hasonlóan idén is eljönnek, h. betegegeinkért imádkozzanak. Április 1 –én, szombaton délután lesz az imadélután, másnap az általuk készített lekvárok, fűszernövények a délelőtti szentmisék után megvásárolhatóak.
  • Április 1 –én szombaton, 10 – 14 óráig szeretettel várjuk a Közösségi házba azokat a fiatalokat, akik a tavaszi Ifjúsági Találkozóban segítőként szeretnének tevékenykedni.
  • Immár lassan egy éve tart a misekuckó. Köszönjük azok áldozatát, akik a szentmisék prédikációja alatt a gyerekekkel foglalkoznak.
  • Templomunk bejárati, kórusalatti szekkóinak a felújítására még egy alkalommal, két hét múlva vasárnap szeretnénk kérni mindenki segítségét. A munkálatok 1,4 millió forintban kerülnek. Eddig 400 ezer forint adomány gyűlt össze. Köszönjük mindenki nagylelkűségét.
  • Évente két alkalommal, a Nagymarosi Ifjúsági Találkozóval párhuzamosan megrendezésre kerül a Gyerekmaros, 5 – 600 gyerek részvételével, immár lassan 20 éve. Ez most veszélybe került, mert a szervezőknek nincs elég csoport vezetője a gyerekek mellé. Szeretnénk továbbítani a szervezők segély kiáltását. Ha nincs elég csoportvezető, akkor be kell fejezni a Gyerekmaros programját, mert csoportvezetők nélkül felelőtlenség ennyi ránk bízott  gyereket irányítani. A segítségetekre volna tehát szükség. Aki május 20 -án, szombaton tudna segíteni a gyerekmaros munkájában, mint csoportvezető és elmúlt 16 éves /felső korhatár nincs/. a gyerekmaros honlapján jelentkezhet.
  • Jövő hétvégén női lelkigyakorlat. Hordozzuk őket imáinkban.