E Hirdetések E Hirdetéseink 2016. május 8.

Hirdetéseink 2016. május 8.

• Akik a nyári időszakban szívesen vállalnák, hogy megmutatják a templomunkat az idelátogatóknak, Dankai Marikánál, vagy István atyánál jelentkezzenek.
  • Május 21–én lesz az Ifjúsági Találkozó. Erre a napra a Megyéspüspök úr, a nagymarosi templom számára teljes búcsút engedélyezett a szentkapun való átvonulásra, a szokásos feltételekkel. A szombat esti szentmise elmarad, helyette a plébánia kertben 16 órakor Snell György püspök atya mutat be szentmisét. A péntek esti szentmise 18.30 helyett, 19 órakor fog kezdődni. Hordozzuk imádságainkban a Találkozót, a hátul található ima és a nagymarosi levél elvihető. A gyerekmarosra szeretettel várjuk a gyerekeket. Tájékoztató, szintén a padsor végén található.
  • Május 14–én, pünkösd vigíliáján, az esti szentmise után virrasztás lesz a Kálvárián. A hátul kitett lapon, fel lehet iratkozni az egész éjszaka tartó virrasztásra, óránkénti váltásban.
  • Pünkösdvasárnap, a 9.30-as mise után közös dicsőítő zenés imádság lesz.
  • Pünkösdhétfőn 18.30–kor lesz szentmise.
  • A rorátés jutalom kirándulás szeptemberben lesz megtartva.
  • Májusban minden esti szentmise előtt a Szűzanyát köszöntj
  • A vasárnapi 9.30–as szentmisék alatt, a közösségi házban van lehetőség  a szülőknek, az egészen kicsikkel kivetítőn keresztül követni a szentmisét. Az óvodásoknak, a prédikáció alatt foglalkozást tartunk.  Minden szentmise a sekrestye ajtónál ki van hangosítva a térre.
  • Városunk egyik jelképének, és nevezetességének, a római katolikus templom beltéri freskóinak felújítására készülünk. Lohr Ferenc 1927 -ben készítette freskóit a Dunakanyar egyetlen műemlék templomában, melyet településünk évszázadok óta gondosan őriz és ápol. Most rajtunk a sor, hogy szeretett templomunk romló állapotú freskóit megmentsük utódaink számára. 2016 őszén első lépésben a hátúl kitett füzetben látható szentély freskók felújítására kerülne sor, mellyel az Egyháztanács Tarr György festőművész urat bízta meg. A munkálatok állványozással együttes összköltsége megközelítőleg 7 millió forint. A jó ügy megvalósításának érdekében szeretnénk kérni az itt élők, és az ide látogatók nagylelkű segítségét. Adományukat átutalással, illetve a plébánián iroda időben, vagy a sekrestyében szentmisék után adhatják át. Minden kedves adományozónknak hálásan köszönjük hozzájárulását. A felújítás végeztével az adományozók díszes emléklapot kapnak az általuk támogatott felújított freskó fényképével.