E Hirdetések E Hirdetéseink 2017. június 4.

Hirdetéseink 2017. június 4.

• Szeretettel várunk mindenkit Pünkösdhétfőn egyházközségi juniálisunkra. A rendezvény ingyenes, de ha valaki szeretne hozzájárulni a felmerülő költségekhez örömmel fogadjuk.Meleg ebédet kap minden résztvevő. Kérjük, hogy aki teheti valami finomságot, süteményt, házi szörpöt hozzon magával, amit már a mise előtt a plébánia kertben lehet leadni. A gyerekeknek a mise ideje alatt misekuckó, utána pedig játékos vetélkedő, kézműves foglalkozások lesznek. A gyerekek részére szervezett palacsintaevő versenyhez, várjuk a lelkes anyukákat, nagymamákat akik palacsinta elkészítését vállalják. Jelentkezni a hátul kihelyezett lapon lehet. Pünkösdhétfőn 9 órakor lesz az ünnepi, 18, 30 –kor csendes szentmise. Szentségimádás ezen napon reggel 6 – 9 –ig és este a szentmise után  10 órági lesz.
  • Apa – fiai – nagyapa kajakozás lesz a Sziget spiccen július 28 – 30 ig. Jelentkezés, részletek Jórász Zsoltnál..
  • A 2020 –as nemzeti Eukarisztikus Kongresszusra készülve, elkezdtük templomunk szobrait, feszületeit felújítani. Elkészült a főoltár feletti kiskereszt, illetve a sekrestyében lévő feszület. Jelenleg felújítás alatt van a körmeneti kereszt, a Mária Magdolna szobor és a keresztelő kút és az örökmécses. A szobor illetve a feszületek restaurálása 80 – 100 ezer forint, a keresztelő kút 200 ezer forintba kerül. Aki adományával szeretne hozzájárulni a felújításukhoz, a plébánián, sekrestyében, vagy a hátsó állóperselybe adhatja át, helyezheti el adományanyát. Nagyon köszönünk minden felajánlást.
  • Pünkösd vasárnapjától a misék előtt felajánló imát mondunk az Eucharisztikus Kongresszusig templomunkban. Az ima szövege a kivetítőn látható és szórólapokon is elérhető lesz, hátulról elvihető, hogy otthon is imádkozhassuk .Ha van közöttünk, aki más településen lakik, kérjük vigyen magával és terjessze, hogy máshol is imádkozhassák.
  • Jövő vasárnap Szentháromság vasárnapja. A 9, 30 –as szentmisében adunk hálát az elmúlt iskolaévért.
  • Június 18 vasárnap, Úrnapján, délelőtt csak 9 órakor lesz szentmise, majd utána az úrnapi körmenet. 18, 30 –kor csendes mise lesz.