E Hirdetések E Hirdetéseink 2019. szeptember 22.

Hirdetéseink 2019. szeptember 22.

• Ma, a fél 10-es szentmise után várjuk azokat a fiatalokat, akik segítenének az Ifjúsági találkozó rendezői csapatában.
  • Köszönjük mindazok munkáját, akik templomunk nagytakarításában részt vettek.
  • Holnap, hétfőn szeretettel várjuk az elsőáldozók szüleit a Közösségi házba 19 órára.
  • Szeptember 28 –án, szombaton 18 órakor, a Váci Székesegyházban, akolitussá avatják Hadi Péter és Halupka Gábor testvéreinket. Szeretettel várnak minket a szentmisére.
  • Szeptember 29-én, jövő vasárnap lesz a felújított templomunk megáldása és búcsúi ünnepe. 9:00 Szentmise. A szentmise végén beszámoló a munkálatokról. Ismerkedés az új Püspök atyával, majd autó, babakocsi, roller, bicikli megáldás. 12:00 Plébániakertben ebéd. Evőeszközt és poharat kérjük mindenki hozzon magával. 14:00 Templom és torony bemutatás, 15:00 Egyházzenei koncert 16:00 Dicsőítés a Laudate zenekar vezetésével. 11:00 – 16:00 –ig folyamatos gyermekprogramok. 18, 30 –kor csendes mise.
  • Október 3 –án, csütörtökön 19, 30 órakor indul a Szentlélek szeminárium. Részletes információk a hirdetőtáblán, illetve a hátul kihelyezett szórólapon olvashatók. Jelentkezni a a hátul kiettt lapon és a plébánia honlapján lehet.
  • Október 5 –én, szombaton lesz az Ifjúsági Találkozó. A nagymarosi levél, tudnivalók a gyerekmarosról és az ima a Találkozóért, hátulról elvihetők.
  • 2019. szeptember 29.-október 6. között Nagymaroson is: Teremtés Hete! Ha aggódsz a holnapért, a Földért, a Dunakanyarért, gyere el, hogy a csüggedésedet a megoldások és a tettek váltsák fel! Esténként előadások, ökomozi, valamint a héten üzemképtelen mobiltelefonok, és felesleges, de használható szemüvegek begyűjtése! Részletek az egyházközségi levlistán, a facebook-on, és a plakátokon!”
  • Azokat a fiatalok, akik a jövőben bérmálkozni szeretnének, szeretettel várjuk szombatonként 19 órára a közösségi házba.
  • Aki szeretne a plébánia listára felkerülni, a honlapon keresztül tud regisztrálni.
  • Aki szívesen látná otthonába plébánosunkat, időpontot vele legyen kedves egyeztetni.
  • A szentmisék alatt a gyerekek a kóruson nem tartózkodhatnak. Az általános iskoláskorú gyerekek az első padokban foglaljanak helyet a szentmiséken.
  • Aki felnőtt korában szeretne megkeresztelkedni, elsőáldozni, bérmálkozni István atyánál legyen szíves jelentkezni.
  • Ha tudunk olyan idősről, betegről, aki első pénteken szeretne gyónni – áldozni, szintén plébánosunkat keressük meg. Beteghez, haldoklóhoz akár korházba is, nyugodtan hívhatjuk.
  • Aki még erre az évre nem rendezte egyházi hozzájárulását, a plébánián, vagy az egyházadószedőknél megteheti. A Püspöki Kar éves jövedelmünk 1%-t ajánlja felajánlásra.
  • Szeretettel várjuk a fiúkat a ministráns, a lányokat a kisénekkarba.
  • Kedden déltől lesz csak folyamatos szentségimádás.