E Hirdetések E Hirdetéseink 2022. április 10. Virágvasárnap

Hirdetéseink 2022. április 10. Virágvasárnap

• Virágvasárnap 9.00-kor lesz szentmise. A mise elején barkaszentelés a téren. A szentmisében passió, Jézus szenvedéstörténete. Délután 16.00-tól gyónási lehetőség. 17.00-től dicsőítő szentségimádás.
  • A Nagyhéten szentségimádás hétfőn, kedden, szerdán lesz. Nagycsütörtökön, Nagypénteken és Húsvéthétfőn az egésznapos szentségimádás elmarad.
  • Nagypénteken kezdődik az irgalmasság kilenced. Hátul a térdeplőről el lehet vinni ezt a kilenc napon át tartó imádságot, azoknak, akik így szeretnének készülni Irgalmasság vasárnapra.
  • Nagycsütörtökön: 8.00: Lamentáció, 10.00: Vácon Krizmaszentelési mise, 18.30: Utolsó vacsorai emlékmise, Szentmise után keresztút a Dunaparton az akolitusok, fiatalok vezetésével.
  • Nagypénteken: 8.00: Lamentáció, délelőtt keresztút a gyermekekkel. 8.49-es vonattal Zebegénybe, onnan át jövünk a hegyen, gyülekező a templomnál 8.40-kor. 15.00-kor keresztút a Kálvárián, 18.30-kor Liturgia.
  • Nagyszombat: 9.00: Lamentáció, 9-től szentsír látogatás, 19.30-kor feltámadási szertartás, szentmise (gyertyát hozzunk)
  • Húsvétvasárnap ünnepi miserend. A 9.30-as mise után a plébániaudvaron a gyerekeknek tojáskeresés, szeretetvendégség. Köszöntjük az áprilisi névnaposokat.  Az esti mise után  HÚSVÉTI KONCERT, a Dunakanyarvonós négyes közreműködésével. Vasárnap este 19.30-tól a fiataloknak húsvéti közös összejövetel.
  • Húsvétvasárnap hajnalban Öröm útját járjuk, melyre hívjuk a testvéreket. Gyülekező, indulás hajnali 5 órakor a zebegényi templomtól.