E Hirdetések E Hirdetéseink 2022. május 29. Urunk Mennybemenetele

Hirdetéseink 2022. május 29. Urunk Mennybemenetele

• Urunk Mennybemenetelének ünnepe van.
  • Május hónapban az esti szentmisék előtt a Lorettói litániát imádkozzuk.
  • Hétfőn este a szentmise után Bibliaóra
  • Kedden délelőtt Baba-mama közösség
  • Pénteken elsőpéntek, betegellátás, 17.30-tól engesztelő rózsafüzér, este ifjúsági hittan
  • Pünkösd előtti szombaton 17.00-től Lélek várás a Zebegény Újvölgyi kápolnánál. Szentmise után szeretetvendégség.
  • Jövő vasárnap Pünkösd, a Szentlélek kiáradásának ünnepe. 17 órától dicsőítő szentségimádás a templomban.
  • Pünkösdhétfőn Zarándoklatot szervezünk a Márianosztrai Kálváriára. Szeretettel várjuk a  testvéreket. Fontos, hogy aki szeretne jönni, mihamarabb jelezze. (Hátul fel lehet iratkozni) Az előzetes terv:

Indulás: 8.49-es vonattal Zebegényig. Onnan gyalogolunk a márianosztrai kálváriáig. Útközben a Szentlélek 7 ajándékáról elmélkedünk. Szentmise 12 órakor lesz a kálvárián. Autóval is lehet csatlakozni. Utána piknik ebéd, beszélgetés. Hazafelé:- kisvonattal lehet utazni: 14.25-kor indul Márianosztráról, a Szobi vasútállomásig megy, onnan át lehet szállni a vonatra. – busszal, ami 13.30-kor illetve 15.30-kor indul, és a Szobi állomásig megy, illetve közösen szervezett busszal is lesz lehetőség visszautazni.

• Nagymarosi Teremtésvédelmi Kör szervezésében pünkösdi kenyérsütésre hívunk benneteket!!!  (Kovász osztás ma)

A NAGY GYÚRÁS június 4-én, délután 4 kor lesz a Közösségi házban. Hozzunk magunkkal 2-3 kg BL-80 kenyérlisztet, kelesztőtálat. Sót és olajat hoznak a szervezők.   A kenyér otthoni gondozását, a sütés előkészítését a plébánia youtube csatornájára feltöltött videókkal fogjuk segíteni!  A kenyereket Pünkösdvasárnap reggel mindenki otthon süti majd. Mise után a friss cipókkal kínálnánk egymást a téren.

• A templom szentélyében nagyon kopottak a szőnyegek és a székek.   20 db új liturgikus térbe illő templomi széket, illetve új  szőnyeget fogunk vásárolni, amelynek költsége igen magas. A következő két vasárnap erre a célra  fogunk gyűjteni.  Szeretettel kérjük a testvérek támogatását.