E Hirdetések E Hirdetéseink 2023. augusztus 20. Szent István király ünnepe

Hirdetéseink 2023. augusztus 20. Szent István király ünnepe

HIRDETÉSEK SZENT ISTVÁN KIRÁLY ÜNNEPE – 2023. AUGUSZTUS 20.

• Ma Szent István király államalapító ünnepe van. Városi ünnepség 16.00-kor kezdődik.
  • A héten családtáborban voltunk. Hála az ott kapott kegyelmekért, a közös élményekért.
  • A XX. Börzsöny Barokk Napok keretében augusztus 22-én, kedden, az esti szentmise után, 19.30-kor ünnepi vesperás lesz reneszánsz énekkel itt a templomban. Részletek a kitett műsorfüzetben olvashatók.
  • aug. 27-én vasárnap 15.00-től Nyárbúcsúztató lesz a plébánia kertben. Részletek a plakáton. Jelentkezni keddig lehet az alábbi linken vagy a templomban kitett lapon. A jelentkezés a közös grilles szeretetvendégség előkészítése miatt szükséges.
  • aug. 30-án szerdán nyárzáró kerékpározást tervezünk a hittanosoknak Ipolydamásd-Helembára. Hívjuk a felnőtt kísérőket is. 9-kor indulunk a templomtól. Érkezés délután 2-3 óra körül.
  • „Négy hét múlva, szeptember 16-án, szombaton tartjuk egyházközségünk zarándoklatát Márianosztrára.  Idei évi zarándoklatunk imaszándéka: a béke. 4 héten keresztül előre készülhetünk, minden vasárnap egy-egy új zarándoklat szándékot teszünk közzé, amelyért hét közben imádkozhatunk.  A szentmise végén a témához kapcsolódó imát kiosztjuk a testvéreknek. Az első hét témája: a belső lelki béke.”