E Egyéb E HIRDETÉSEINK 2023. DECEMBER 31. SZENT CSALÁD VASÁRNAPJA

HIRDETÉSEINK 2023. DECEMBER 31. SZENT CSALÁD VASÁRNAPJA

SZENT CSALÁD VASÁRNAPJA 2023. DECEMBER 31.

• Vasárnap a szentmisék után a Szent Család áldását kérjük a családokra. Vasárnap 18.30-kor évvégi hálaadás.
  • Hétfőn Újév ünnepe, Mária Istenanyaságának ünnepe, a béke világnapja. Szentmisék lesznek 9.00-kor és 18.30-kor.
  • Szerdán 18.00-kor katekumen hittan a plébánián (azoknak a felnőtteknek, akik  keresztségre, áldozásra vagy bérmálásra készülnek)
  • Csütörtökön a szentmise után megbeszélés lesz a szentségimádóknak a templomban.
  • Pénteken elsőpéntek. Betegellátás. 17.30-tól engesztelő rózsafűzér imádság. Este ifjúsági hittan.
  • Szombaton Vízkereszt ünnepe. Szentmise 9.00-kor és 18.30-kor. Szombaton rorátés jutalom kirándulás a Kékestetőre.
  • Jövő vasárnap Urunk megkeresztelkedésének ünnepe.
  • Január 14-én vasárnap 16.30-tól Ima-katekézis lesz a közösségi házban. A Váci Egyházmegye 1000 éves jubileumára készülve 3 éves előkészület indult. Az októberi és novemberi után ez lesz a 3. alkalom plébániánkon. A katekézis témája: Istenismeret, Szentháromságos szeretet. Minden testvért szeretettel várunk. Program: Éneklés, ráhangolódás a templomban, előadás, tanúságtétel, kiscsoportos beszélgetés. A szeretetvendégséghez kérünk süteményt, innivalót, hogy egymást meg tudjuk kínálni.
  • Az egyháztanács döntése alapján: január, február és március hónapban a közösségi házat a magas rezsiárak miatt bezárjuk. Kivételt képeznek a fontos egyházközségi programok, melyeket havonta egy hétvégén a közösségi házban szervezünk. Január 12-13-14-én a bérmálkozók, elsőáldozók számára, illetve az Ima-katekézisre nyitjuk ki a házat.