E Hirdetések E Hirdetéseink 2023. október 1. Évközi 26. vasárnap

Hirdetéseink 2023. október 1. Évközi 26. vasárnap

ÉVKÖZI 26. VASÁRNAP – 2023. OKTÓBER 1.

• Múlt vasárnap a perselyadományokat a Cserkészotthon kialakítására gyűjtöttük! Köszönjük a testvérek segítségét, támogatását!
  • Ma 9.00-09.30 Között „Szent István király csont ereklyéje”- egy restaurátor testvérünk jóvoltából- a templomban. Magyar szentek litániáját imádkoztuk
  • Ma délután 14.00-kor Erdei túra – gyógynövény és gombatúra. Vezetik: Békefiné Moór Györgyi és Czirbusz Katalin. Találkozó a templomnál.
  • Ma 17.00 órától dicsőítő szentségimádás lesz a templomban
  • Október hónapban minden este 18.00 órától – a szentmisék előtt – rózsafüzért imádkozunk a templomban
  • Hétfőn a szentmise után Bibliaóra
  • Pénteken október 6. Aradi Vértanúk napja, elsőpéntek 18.00-tól engesztelő rózsafüzér, aznap az esti szentmise 19 órakor kezdődik.
  • Szombaton Nagymarosi ifjúsági találkozó. Mindenkit várunk szeretettel. Szentmise 16.00-kor a plébániaudvaron.
  • Vasárnap október 8. Magyarok Nagyasszonya ünnepe. A Váci Egyházmegye 1000 éves jubileumára készülve 3 éves előkészület indul: Ima Katekézis. – „Szeretnéd megerősíteni kapcsolatod Istennel? Vagy csak leporolni és újra megtérni? Szívesen meghallgatnád, mások hogyan élik ezt meg?” Szeretettel várunk október 8-án az Ima-Katekézis alkalmak első délutánjára 16.15-kor a Szent Márton Közösségi Házba. Előadónk: Marton Zsolt megyéspüspök atya. 18.30-kor a szentmisét Ő mutatja be.
  • Családtáborba hívjuk plébániaközösségünk családjait. A tábor időpontja 2024. augusztus 14-18., helyszíne: Balatonfüred. Jelentkezési határidő elég szűk: október 10. Az érdeklődők keressék Maurer Krisztit.
  • A Cserkészotthon építése a karitász KUCKÓ működését is érinti. A felújítás ideje alatta KUCKÓ zárva tart, semmilyen adományt nem tudunk fogadni.
  • Okt. 8-15-ig Idősek Hete. 10-én, kedden 10 órakor lesz a központi rendezvény. Farkas István piarista atya előadása, majd szentmise. Utána közösségi Házban agapé, kötetlen együttlét. A hét során kiscsoportos találkozók.
  • A Szent Rókus kápolnában már  bemutatott kiállítás kibővített anyagát okt. 8-tól lehet majd megtekinteni a Közösségi Házban. Kiállítási tárgyakat továbbra is várunk! Kegytárgyak, régiségek, olyan tárgyak, amelyeknek története van, lelki tartalmat hordozó tárgyak. A sekrestyében, a plébániai irodában  és a karitász tagoknál lehet leadni ezeket.