E Hirdetések E HIRDETÉSEINK 2023. OKTÓBER 8. ÉVKÖZI 27. VASÁRNAP

HIRDETÉSEINK 2023. OKTÓBER 8. ÉVKÖZI 27. VASÁRNAP

ÉVKÖZI 27. VASÁRNAP – 2023. OKTÓBER 8.

• Vasárnap, október 8. Magyarok Nagyasszonya ünnep. A Váci Egyházmegye 1000 éves jubileumára készülve 3 éves előkészület indul: Ima Katekézis. – „Szeretnéd megerősíteni kapcsolatod Istennel? Vagy csak leporolni és újra megtérni? Szívesen meghallgatnád mások hogyan élik ezt meg?” Szeretettel várunk október 8-án az Ima-Katekézis alkalmak első délutánjára. 16.15 Szent Márton Közösségi Ház. Előadónk Marton Zsolt megyéspüspök atya. 18.30-kor a szentmisét Ő mutatja be.
  • Október hónapban minden este 18.00 órától – a szentmisék előtt – rózsafüzért imádkozunk a templomban.
  • Hétfőn 19.30-tól Sejt közösség. Szeretettel várnak új tagokat is!
  • Jövő héten Idősek Hete. Kedden, 10-én 10 órakor Farkas István piarista atya előadása, majd szentmise, a betegk szentségének kiszolgáltatásával. Utána agapé és együttlét a Közösségi Házban. A program 13 óráig tart. A témát felvezető előadás interneten is megtekinthető lesz, a plébánia youtube csatornáján. Nehezen mozgó idősek szállítását vállaljuk. A karitász tagoknál lehet jelentkezni. A hét során beszélgető kiscsoportok több helyszínen. Aki szeretne ilyen csoportba bekapcsolódni vagy házigazda szerepet vállalna, jelentkezzen a karitász tagoknál. Az agapéhoz süteményt szívesen fogadunk.
  • Okt. 25-én karitász vonatos kirándulás lesz Budapestre. Lelki feltöltődést követőn kulturális programon veszünk részt. A program még szervezés alatt van, de jelentkezni már lehet. A pontos részleteket később hirdetjük.
  • Az Idősek Hete alkalmából bemutatandó szakrális tárgyak kiállítása vasárnap a szentmisék után megtekinthető a Közösségi Házban.
  • Szerdán 17.00-kor Szentségimádók „hétfői” szolgálóinak találkozója. A következő hetekben szeretnénk találkozni azokkal, akik a mindennapos szentségimádást végzik. Szeretnénk megosztani tapasztalatainkat. Egymás hite által erősödünk. Várunk új jelentkezőket, akik heti egy órát tudnak vállalni a templomban!
  • Pénteken 17.00-től férfi közösségek találkozója.
  • Családtáborba hívjuk plébániaközösségünk családjait. A tábor időpontja 2024. augusztus 1-5., helyszíne: Balatonfüred. Az érdeklődők mihamarabb keressék Maurer Krisztit.
  • Aki felnőttként szeretne keresztelésre, elsőáldozásra, bérmálkozásra felkészülni, vagy csak szeretné hitét jobban megismerni október 18-án szerdán 18.00-kor indul a katekumen hittan. Szeretettel várjuk az érdeklődőket.
  • Bérmálkozásra felkészítő hittan indul fiatalok számára okt. 27-én pénteken 19.00-kor a közösségi házban.