E Hirdetések E Hirdetéseink 2023. szeptember 24. Évközi 25. vasárnap

Hirdetéseink 2023. szeptember 24. Évközi 25. vasárnap

ÉVKÖZI 25. VASÁRNAP 2023. SZEPTEMBER 24.

  • Szent Gellért püspök ünnepe van, a nagymarosi cserkészcsapat védőszentje. Vasárnap a perselygyűjtéskor a Karitász épületében egy Cserkészotthon kialakítására gyűjtünk! Kérjük a testvérek segítségét, támogatását! Ma délután 15.00-kor Teremtésvédelmi keresztút a Kálvárián.                           
  • Hétfőn 17.00-kor elsőáldozók szüleinek megbeszélés.
  • A Teremtésvédelmi hét keretében kedden az esti mise után: Filmvetítés és beszélgetés. A film címe: „A levél”. (A film Vatikánban készült!)
  • Szerdán 18.00-kor Pécsi Rita neveléskutató előadása a Közösségi házban. Téma: Kamaszok nevelési kérdései
  • Pénteken 19.00-től ifjúsági hittan
  • Szombaton 8.45-től elsőáldozóknak Jézus kereső kirándulás. 15.00: Városi szemétszedés. Találkozó a templomnál. Kesztyűt szükséges, zsákot adunk. A programot a Teremtésvédelmi kör szervezi.  
  • Okt. 1. vasárnap 14:00: Erdei túra – gyógynövény és gombatúra. Vezetik: Békefiné Moór Györgyi és Czirbusz Katalin. Találkozó a templomnál.
  • A Rókus kápolnai kiállításhoz a helyi adottságoknak megfelelő mennyiségű tárgy gyűlt össze. A nagy érdeklődésre való tekintettel azonban tovább folytatjuk a tárgyak gyűjtését, hogy egy kibővített anyagot az Idősek Hetében a Közösségi Házban is bemutathassunk.
  • Szerdán kezdődik az országos „40 nap az életért, hogy a babák megszülethessenek” program. 40 napon át imádkozunk a váci kórház előtt is a magzatokért, anyákért és egészségügyi dolgozókért. A szervezők további imádkozókat keresnek, akik 2 órai imát tudnak vállalni ezekben a napokban. Egyházközségünkben Hajnal Katalinnál lehet efelől érdeklődni. A programnak önálló internetes felülete is van, ezen is lehet tájékozódni.
  • A Cserkészotthon építése a karitász KUCKÓ működését is érinti. A felújítás ideje alatta KUCKÓ zárva tart, semmilyen adományt nem tudunk fogadni.