E Hirdetések E Hirdetéseink 2024. augusztus 11. Évközi 19. Vasárnap

Hirdetéseink 2024. augusztus 11. Évközi 19. Vasárnap

ÉVKÖZI 19. VASÁRNAP 2024. AUGUSZTUS 11.

• A nyári időszakban testi, lelki pihenésre hív bennünket az Egyház. Használjuk fel jól az időt.
  • Vasárnap a 9.30-as szentmisén a Pécsi Székesegyház kórusa énekel.
  • Aug. 15-én, csütörtökön Nagyboldogasszony ünnepén szentmisék leszenek: 9.00-kor és 18.30-kor.
  • Aug. 16-án, pénteken 18.30-kor Szent Rókus kápolna búcsúja.
  • Aug. 17-25. között Kárpátaljai gyerekek nyaralnak plébániánkon a Karitász szervezésében. Köszönünk minden segítséget, amit eddig kaptunk, mind pénzben, mind természetben. A hét során további segítségre is szükség lesz. Elsősorban élelmiszert kérünk, lekvárt, szörpöt, süteményt, gyümölcsöt, zöldséget. Valamint pénzbeni támogatást is elfogadunk.
  • Aug. 20. Szent István király ünnepén szentmisék lesznek: 9.00-kor és 18.30-kor
  • Aug. 21-28. Szent Janka kiállítás. „Meg nem született gyermek” szobra és Szent Janka kiállítás- a Váci Egyházmegye családpasztorációs irodájának szervezésében.
  • A hat napon át tartó programsorozat alkalmával mindennap  szentmisében is megemlékezünk a megfogant, de meg nem született gyermekekről.
  • Aug. 22-én, csütörtökön az esti szentmisében az abortuszban meghalt gyermekekért imádkozunk.
  • 23-án, pénteken 17.30-tól engesztelő Rózsafüzér imádság lesz.
  • 25-én, vasárnap 19.15-től  filmvetítés a közösségi házban: A Váratlan élet, című alkotást tekinthetjük majd meg.
  • 26-án, hétfőn 19.00-től a Dicsőítő szentségimádáson az édesanyákért, és a leendő édesanyákért imádkozunk.
  • 27-én, kedden 17.30-tól az anyakörök vezetik a szentségimádást
  • Aug. 31-én, szombaton 15.00-től „nyárbúcsúztató” szeretetvendégség a plébániakertben. Plébániaközösségünk minden tagját szeretettel várjuk.