E Hirdetések E HIRDETÉSEINK 2024. JANUÁR 14. ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP

HIRDETÉSEINK 2024. JANUÁR 14. ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP

ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP 2024. JANUÁR 14.

• Vasárnap 10.30-tól elsőáldozók felkészítése a közösségi házban.
  • 16.00-tól Dicsőítő szentségimádás a templomban.
  • 16.50-től Ima-katekézis lesz a közösségi házban. A Váci Egyházmegye 1000 éves jubileumára készülve 3 éves előkészület indult. Az októberi és novemberi után ez lesz a 3. alkalom plébániánkon. A katekézis témája: Istenismeret, Szentháromságos szeretet. Minden testvért szeretettel várunk. Program: Éneklés, ráhangolódás a templomban, előadás, tanúságtétel, kiscsoportos beszélgetés. A szeretetvendégséghez kérünk süteményt, innivalót, hogy egymást meg tudjuk kínálni.
  • A közösségi házat a következő három hónapban csak alkalmanként tudjuk használni. A hitoktatás az iskolában lesz, ill. a plébániai hittanok egy része a káplán szobában.
  • A hétköznapi szentmisék az altemplomban lesznek. A szentségimádás a sekrestyében lesz! Tehát aki szeretne az Oltáriszentség előtt imádkozni az a sekrestyében fűtött körülmények között teheti.
  • Jövő héten kezdődik a keresztények egységéért az Ökumenikus imahét.
  • Szerdán 18.00-kor a katolikus templomban lesz ima. Igét hirdet a református lelkipásztor.
  • Csütörtökön 18.00-kor a református templomban lesz közös ima. Igét hirdet a katolikus lelkipásztor. Csütörtökön reggel 7-kor lesz a szentmise!!!
  • Pénteken 15.00-től a Karitász önkénteseinek összejövetel, képzés. Új tagok jelentkezését örömmel várjuk, bármelyik karitász tagnál lehet jelentkezni.
  • Pénteken 19.00-kor ifjúsági hittan.
  • Jövő vasárnap a 9.30-as szentmise keretében Karitász tagjainak fogadalomtétele lesz. Szentmise után szeretetvendégség (hozzunk süteményt)
  • Szeretettel hívjuk a Házasság Hete programjaira a házaspárokat. A közösségi programok február 5-10. között lesznek, de a páros kirándulásra már most biztatunk mindenkit. Részletek a plakáton és a padok mögött kihelyezett feladatlapokon.
  • Örömmel hirdetjük, hogy 7 éves lett a nagymarosi hétköznapi folyamatos szentségimádás. Február 11-én vasárnap délután fél 4-től várjuk egyházközségünk minden tagját egy közös lelki töltekezésre, és hálaadó ünneplésre! Meghívott vendégünk Fábry Kornél püspök atya lesz, aki tanít, buzdít és az esti szentmisén is velünk ünnepel. Kérjük, írjátok be a naptárjaitokba, hogy együtt tudjunk hálát adni a Jóistennek, aki az elmúlt 7 évvel megajándékozta közösségünket! A program részleteit a kihelyezett plakátokon találjátok.