E Hirdetések E HIRDETÉSEINK 2024. JÚLIUS 28. ÉVKÖZI 17. VASÁRNAP

HIRDETÉSEINK 2024. JÚLIUS 28. ÉVKÖZI 17. VASÁRNAP

ÉVKÖZI 17. VASÁRNAP 2024. JÚLIUS 28.

• A nyári időszakban testi, lelki pihenésre hív bennünket az Egyház. Használjuk fel jól az időt.
  • Júl. 28. Nagyszülők világnapja. A Szentatya arra hív bennünket, hogy a negyedik világnapon fejezzük ki gyengéd szeretetünket a nagyszülők és az idősek iránt családjainkban, látogassuk meg a csüggedőket, akik már nem reménykednek abban, hogy lehetséges másfajta jövő. A leselejtezéshez és magányhoz vezető önző magatartással állítsuk szembe annak az embernek a nyitott szívét és örömteli arcát, akinek van bátorsága kimondani: „Nem hagylak el!”.
  • Vasárnap hajnalban indultak a ministránsaink képviselői a Római Nemzetközi ministráns találkozóra.
  • Pénteken elsőpéntek, 17.30-tól engesztelő rózsafüzér imádság lesz a templomban
  • Aug. 1-5. Családtábor Balatonfüreden
  • Aug. 4-én vasárnap 11.00-kor Zebegényben Havasboldogasszony búcsú
  • Aug. 11-én a 9.30-as szentmisén a Pécsi Székesegyház kórusa énekel.
  • Aug. 15-én csütörtökön Nagyboldogasszony ünnepén szentmisék leszenek: 9.00-kor és 18.30-kor
  • Aug. 16-án pénteken 18.30-kor Szent Rókus kápolna búcsúja.
  • Aug. 17-25. között Kárpátaljai gyerekek nyaralnak plébániánkon a Karitász szervezésében.
  • Aug. 20. Szent István király ünnepén szentmisék lesznek: 9.00-kor és 18.30-kor
  • Aug. 21-28. Szent Janka kiállítás. „Meg nem született gyermek”- a Váci Egyházmegye családpasztorációs irodájának szervezésében.
  • Aug. 31-én szombaton 15.00-től „nyárbúcsúztató” szeretetvendégség a plébániakertben.