E Hirdetések E HIRDETÉSEINK 2024. októbr 6. ÉVKÖZI 27. vasárnap

HIRDETÉSEINK 2024. októbr 6. ÉVKÖZI 27. vasárnap

ÉVKÖZI 27. VASÁRNAP 2024. OKTÓBER 6.

• Szombaton ünnepeltük az 50. Nagymarosi ifjúsági találkozót. Köszönjük a sok segítséget!
  • Megkezdődött a hitoktatás az iskolában. Szerveződik a plébániai hittan is. Szeretettel várjuk a hittanosokat.
  • Vácon a Székesegyház szentelése az árvíz miatt elmaradt. Vasárnap 16.00-kor lesz a szentelés. Mindenkit várnak szeretettel.
  • Október hónapban az esti szentmisék előtt rózsafüzért imádkozunk
  • Október 2-án a Szentatya szentmisét mutatott be a Szent Péter téren a Püspöki Szinódus XVI. Rendes Közgyűlése második ülésszakának megnyitása alkalmából. Homíliája végén Ferenc pápa október 7-re, hétfőre, a Hamász és Izrael közötti háború kitörésének első évfordulójára böjti és imanapot hirdetett az egész világ békéjéért.
  • Hétfőn este a szentmise után Sejt közösség
  • Szerdán 16.00-kor a volt elsőáldozók (Búzaszemek) találkoznak a Közösségi házban.
  • Pénteken 19.00-től Bérmálkozós hittan.
  • Az árvíz miatt elmaradt filmvetítést Sillye Jenő életéről és a gitáros szentmisékről október 22-én, kedden 17 órakor pótolják a kismarosi művelődési házban, mindenkit szeretettel várnak Nagymarosról is.
  • Jövő vasárnap, okt. 13-án az esti szentmise után Döbrössy Kriszta  vetített képes előadása templomunk „rejtett kincséről”, a Patrona Hungariae szoborról. Ez az árvíz miatt elmaradt Ars Sacra program, aminek Magyarok Nagyasszonya ünnepe az aktualitást.