E Hirdetések E HiRDETÉSEINK 2024. szeptember 1. évközi 22. vasárnap

HiRDETÉSEINK 2024. szeptember 1. évközi 22. vasárnap

ÉVKÖZI 22. VASÁRNAP 2024. SZEPTEMBER 1.

• Szombaton szép nyárbúcsúztató egyházközségi napunk volt. Köszönjük a segítséget!
  • Holnaptól kezdődik a tanítás az iskolákban. A hittan tanítás is kezdődik. A plébániai hittanok most még nem lesznek ezen a héten.
  • Szerdán 18.00-kor Katekumen hittan a plébánián.
  • Pénteken elsőpéntek, betegellátás. 17.30-tól engesztelő rózsafüzér a templomban. Ugyancsak 17.30-tól hittanos gyerekek gyóntatása. Kérjük szülőket, hogy az elsőáldozáskor tett ígéretükhöz híven a gyermekeket segítsék abban, hogy az új tanévet tiszta lélekkel kezdjék.
  • Szombaton bérmálkozásra készülőknek lelki nap Zebegényben. Szeretettel hívjuk őket.
  • Szombaton este akolitus kör
  • Jövő vasárnap a 9.30-kor tanévnyitó Veni Sancte szentmise. Iskolatáskák, tanszerek megáldása a mise végén. 17.00-kor dicsőítő szentségimádás.
  • Két hét múlva, szeptember 14-én, szombaton tartjuk egyházközségünk zarándoklatát Márianosztrára. Idei évi zarándoklatunk imaszándéka: a párkapcsolatok. 4 héten keresztül előre készülhetünk, minden vasárnap egy-egy új zarándoklat szándékot teszünk közzé, amelyért hét közben imádkozhatunk. A szentmise végén a témához kapcsolódó imát kiosztjuk a testvéreknek. A mostani hét témája: Nehézségekkel küzdő, krízisben lévő házasságok.
  • Szeptember 22-29. között a teremtett világot ünnepeljük. A nagymarosi teremtés hete alatt 22-én keresztútra, 28-án közösségi szemétszedésre, bográcsos agapéra és ökomozira, 29-én vezetett erdei sétára hívunk mindenkit szeretettel. Házi feladatot is adunk: gyűjtsük össze a városi megüresedett fahelyeket: a listával az önkormányzat munkáját támogathatjuk. Részletek E-mail-ben, plakáton.