E Hirdetések E HIRDETÉSEINK 2024. SZEPTEMBER 8. ÉVKÖZI 23. VASÁRNAP

HIRDETÉSEINK 2024. SZEPTEMBER 8. ÉVKÖZI 23. VASÁRNAP

ÉVKÖZI 23. VASÁRNAP 2024. SZEPTEMBER 8.

• Vasárnap a 9.30-kor tanévnyitó Veni Sancte szentmise. Iskolatáskák, tanszerek megáldása a mise végén. 17.00-kor dicsőítő szentségimádás.
  • Megkezdődött a hitoktatás az iskolában. Szerveződik a plébániai hittan is. Szeretettel várjuk a hittanosokat:
  • 1.-2. o.  kedd 15.30
  • 3.-4. o. (Mikroifi)- szerda 16.00 (A volt elsőáldozók havi egy szerda 16.00-18.00)
  • 5.-6. o. (Mustármagok) – csütörtök 16.30
  • 7.-8.-9. o (Mini ifi) – csütörtök 17.30
  • 10.-12. o (Ifi)- péntek 19.00
  • Nagy Ifi –        péntek 19.00
  • Pénteken 18.00-tó gyónási lehetőség, 18.30-kor a Kálvária kápolnában lesz a szentmise.
  • Jövő szombaton tartjuk egyházközségünk zarándoklatát Márianosztrára. A gyalogosok 9-kor indulnak a templom elől. Szerveződik kerékpáros, autós zarándoklat is. Szentmise 15.00-kor lesz. Mindenkit szeretettel várunk! Idei évi zarándoklatunk imaszándéka: a párkapcsolatok. 4 héten keresztül előre készülhetünk, minden vasárnap egy-egy új zarándoklat szándékot teszünk közzé, amelyért hét közben imádkozhatunk. A szentmise végén a témához kapcsolódó imát kiosztjuk a testvéreknek. A mostani hét témája: idős házasok, unokás házaspárok, megözvegyült házasok. További részletek a faliújságra kihelyezett plakáton.
  • Vasárnap a templombúcsú ünnepe, a fél 10-es szentmise után szeretetvendégségre hívjuk a testvéreket, melyre süteményt kérünk, amivel megkínálhatjuk egymást.
  • Bibliaóra: szept. 16. hétfő 19.00-kor a plébánián. Az Apostolok cselekedeteit olvassuk. Várunk új érdeklődőket is.
  • Szeptember 21-én, szombaton 10.00-kor Vácon a Székesegyház szentelése lesz. Szeretettel várnak mindenkit.
  • Szept. 21. szombat: Nyitott templomok éjszakája (Program a plakáton)
  • Szeptember 22-29. között a teremtett világot ünnepeljük. A nagymarosi teremtés hete alatt 22-én keresztútra, 28-án közösségi szemétszedésre, bográcsos agapéra és ökomozira, 29-én vezetett erdei sétára hívunk mindenkit szeretettel. Házi feladatot is adunk: gyűjtsük össze a városi megüresedett fahelyeket: a listával az önkormányzat munkáját támogathatjuk. Részletek E-mail-ben, plakáton.
  • Portréfilm készült Életúton Sillye Jenővel címmel, melyet Kismaroson és Nagymaroson is forgattak. A gitáros keresztény ifjúsági zene magyarországi megszületéséről szóló filmet bemutatják a kismarosi művelődési házban szeptember 21-én, szombaton 17 órakor.