Dicsértessék a Jézus Krisztus! Kedves Testvérek! – Ma van az évközi 28. vasárnap! Most a liturgia magyarázat keretében folytatjuk Hitünk rövid összefoglalását „A Katolikus Egyház Katekizmusának Kompendiuma”, összefoglalása alapján, kérdés – felelet formájában:
Tartalom
(39.) Egyedül Isten „van”?
A teremtmények mind Istentől kapták a létüket és mindazt, amijük van. Egyedül Isten a lét és minden tökéletesség teljessége önmagában. Ő az, „aki van”, kezdet és vég nélkül.
(40.) Miért fontos Isten nevének kinyilatkoztatása?
Amikor Isten kinyilatkoztatja a nevét, megismerteti a maga kimondhatatlan misztériumának gazdagságát: egyedül ő van öröktől fogva mindörökké, Ő felülmúlja a világot és a történelmet. Ő az, aki megalkotta az eget és a földet. Ő a hűséges Isten, aki mindig ott van népe mellett!
(41.) Milyen értelemben Isten az igazság?
Isten maga az igazság, és mert az, nem téved és nem téveszt meg senkit. Ő „a világosság, és benne nincsen sötétség”. Isten örök Fia, a megtestesült Bölcsesség azért küldetett a világba, „hogy tanúságot tegyen az igazságról”.
(42.) Hogyan nyilatkoztatja ki Isten, hogy ő a szeretet?
Isten úgy nyilatkoztatta ki magát Izraelnek, mint akinek a szeretete erősebb, mint az apák és az anyák szeretete a gyermekeik, vagy a vőlegény szeretete a menyasszonya iránt. Ő maga a Szeretet, aki teljesen és ingyenesen ajándékozza magát, és aki „úgy szerette a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy üdvözüljön általa a világ”
(43.) Milyen következményei vannak az egy Istenbe vetett hitnek?
Istenbe, az Egyetlenbe vetett hit megkívánja: az isteni nagyság és fölség megismerését; a hálaadásban folyó életet; az Istenbe vetett bizalmat a nehézségek idején is; az Isten képmására teremtett minden ember egységének és méltóságának elismerését.
(44.) Mi a keresztény hit és élet központi misztériuma?
A keresztény hit és élet központi misztériuma a Szentháromság misztériuma. A keresztényeket az Atyának és a Fiúnak és Szentléleknek nevében keresztelik meg.
Kedves Testvérek! Most pedig imádkozzunk együtt a Plébános Urunkért, az egykor és most élő papokért, szerzetesekért, szolgálattevőkért, népünkért, vezetőinkért, az ellenfeleinkért és az ellenségeinkért:
„Szent Mihály arkangyal, védelmezz minket a küzdelemben, a sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk. Esedezve kérjük, parancsoljon neki az Isten, Te pedig mennyei seregek vezére a sátánt, és a többi gonosz szellemet, kik a lelkek vesztére körüljárnak a világban, Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére!” Amen.