E Kategória: Advent 2012

Advent 2012

Mi kacagtatta meg a Jézuskát?

József úton volt Máriával, hogy Betlehemben közölje: Dávid családjából származik. Ezt a hatóságok ugyanúgy tudhatták volna, mint a magunkfajta emberek tudják, hiszen oly régóta benn van ez az Írásban. Ekkoriban jött le Gábor arkangyal – ismét titokban – az égből, hogy...

bővebben

Guti Tünde – Karácsony

Mondd!Mi a karácsony?Díszes világítás?Ajándéközönnel járóálszent önámítás?Jó szavak helyettédes csilingelés?Selymes szalagok,bár nincs elismerés?Dagadó mellkassalátnyújtott csomagok,miközben háttérbendúlnak a rohamok?Családi perpatvarzúzza a lelkeket,pedig a...

bővebben

Guti Tünde – Egy hajléktalan

Ő is volt kisfiú, őt is dédelgették,puha, meleg ágyba szépen befektették,etették, dajkálták, vigyázták lépteit,büszkén mutogatták iskolás képeit. Aztán egy bús napon elhagyta szüleit,nem látta senki sem kihullott könnyeit,rátört a mély magány, nincs már barátja...

bővebben

Babits Mihály – Psychoanalysis Christiana!

Mint a bókos szentek állnak a fülkébenkívülről a szemnek kifaragva szépen,de befelé, hol a falnak fordul hátok,csak darabos szikla s durva törés tátog:           ilyen szentek vagyunk mi! Micsoda ős szirtből vágták ki lelkünket,hogy bús darabjai még érdesen...

bővebben

Dsida Jenő – Tekintet nélkül

Be kell látnunk: Ha kérdeznek, becsületesen felelni kell. A harcot becsületesen fel kell venni, az úton becsületesen végig kell menni, a szerepet becsületesen el kell játszani, keményen és tekintet nélkül. A kapuk mögül ebek vicsorognak, az ablakokból kiköpdösnek és...

bővebben

Sík Sándor – Ó tiszta csend!

Hallgass el egy kicsit, te mocskos utcalárma!Legyen ablakod, ajtód, a füled is bezárva;És állítsd el a rádiót.Lelkem, celládba térj s földig zuhanni engeddFigyelmed függönyét, úgy ünnepeld a csendetÉs benne minden földi jót. Hallgatva ünnepeld csendjét az...

bővebben

Reményik Sándor – József, az ács Istennel beszél

Magasságos,Te tudod: nehéz ez az apaság,Amit az én szegény vállamra tettél.Apja volnék, - és mégsem az vagyok.Ez a gyermek... ha szemébe tekintek,Benne ragyognak nap, hold, csillagok.Anyja szemei s a Te szemeid,Istenem, a Te szemeid azok.Gyönyörűséges és szörnyű...

bővebben

Dsida Jenő – Templomablak

Kik csak az utcánjárnak-kelnekszépséget rajtanem igen lelnek,kíváncsi szemmelrá nem tapadnak:csak egy karika,szürke karika,ólomkarika,vén templomablak. Rácsa rozsdás,kerete málló,emitt moh lepi,amott pókháló, -sütheti napfény,sötét örökre,mint világtalan,bús...

bővebben

Babits Mihály – Ádáz kutyám

Ádáz kutyám, itt heversz mellettem.Amióta a gazdád én lettem,ez a hely a legjobb hely tenéked:nem érhet itt semmi baj se téged.Rajtam csügg a szemed, hív imádásegyügyű szálán csügg, boldog ádáz. Mert boldog ki jámborul heverhetvalami nagy, jó hatalom mellett.S te...

bővebben